Zavrieť

Porady

Prečo je v roku 2013 priznaný celý nárok?

Som tu nová. Riešim niečo podobné, ale zvažovala som priznať pri kombinácii RD-MD-RD len pomernú časť dovolenky - za MD (cca 8/12, t.j. 8 mesiacov MD). Podrobnosti: 1.1.-10.4. - RD
11.4.-11.12. - MD
12.12. - RD
podľa vášho výpočtu by som defacto nárok na dovolenku nemala krátiť (I. RD nepresiahla 100 pracovných dní a II. RD je len zvyšok decembra 2016).
Priznať celú dovolenku mi nepripadá správne, alebo máte iný názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak v roku odpracovala aspoň 60 dní, ( MD sa počíta do odpracovaných), má nárok na dovolenku za KR v plnej výške. Vzniknutý nárok sa jej z dôvodu RD nekráti. Pozri si ZP od § 100.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jarmilaKVP No ja ti neviem, robím to už cca 10 rokov, ale teraz si prvý krát nie som istá. § 100 hovorí - za kalendárny rok alebo jej pomernú časť.
    Tweety čítaj aj ďalšie §§
    jarmilaKVP Inak - ďakujem za rýchlu reakciu.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž - je jedno, či tebe to pripadá, alebo nepripadá správne. platí ZP - treba dodržať.
    k tomuto: cit "jarmilaKVP (Dnes 13:45) No ja ti neviem, robím to už cca 10 rokov, ale teraz si prvý krát nie som istá. § 100 hovorí - za kalendárny rok alebo jej pomernú časť."
    Ak pracovný pomer trvá celý rok - tak načo spomínaš pomernú časť?
    jarmilaKVP O.K. Ďakujem za radu.

    Prečo je v roku 2013 priznaný celý nárok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.