Zavrieť

Porady

Preplatok voci ZP a SP na ucte 336, ktory vznikol chybnym uctovanim v predch.rokoch, ako ho zlikvidovat uctovne?

Firma na ucte 336 eviduje voci SP a ZP v uctovnictve preplatok, hoci voci tymto instituciam ma vsetko vyrovnane a tiez urcite nema preplatok realne. Ten stav v uctovnictve vznikol pravdepodobne zauctovanim uhrad ale nie samotnych predpisov (neviedla som vtedy uctovnictvo). Konatel to chce vycistit. Ako mozem postupovat? Keby som to preuctovala 548/336 ako pripocitatelnu polozku? Alebo ine riesenie? Dakujem dopredu za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Porovnať inventarizáciu účtu 336 k 31.12. a zle účtovanie opraviť. Ak je v účtovníctve tzv. bordel, a nedá sa to nijako zistiť, riešiť to cez výnosy 648.
    Naposledy upravil Tweety : 15.05.16 at 10:10
    nika.sum Dakujem velmi pekne, je v tom riadny bordel :-). Porovnavala som, chyba nie je v mojom roku, to mi sedi. Tak spravim cez 648. Myslim, ze v minulosti zle uctovali mzdy...

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Ja som to v minulosti riešila tak (keď som prebrala účto) že som si vyžiadala od poisťovní doklad že nemáme nedoplatok (preplatok) a potom účtovala na 648. Lebo svoje chyby si opraviť viem, ale v tom účto. nič nesedelo ktovie koľko rokov, nevedela som nájsť chybu. To bolo ešte 2008.
    nika.sum Presne tak to mam aj ja, doklad maju z r.2015, ked nemali preplatky ani nedoplatky. Moj rok 2015 mi sedi, tam som si dala analytiku prave kvoli tomu zvlast. Dakujem za radu, tak to spravim cez 648....

    Preplatok voci ZP a SP na ucte 336, ktory vznikol chybnym uctovanim v predch.rokoch, ako ho zlikvidovat uctovne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.