Zavrieť

Porady

Potrebovala by som poradiť o zápočte odpracovaných rokov

môj zamestnávateľ mi nezarátal všetky odpracované roky, ale iba 7 rokov do praxe, i keď v skutočnosti mám odpracovaných 18 rokov, vraj sa zmenil zákon a zamestnávateľ je povinný zarátať všetky odpracované roky aj dobu, kedy som bola evidovaná na úrade práce. ( vyrátal mi podľa toho základnú mzdu ) a tiež ako je to so zdaňovaním mzdy, pretože náš zamestnávateľ nám zdaňuje celú mzdu i keď sme podpisovali uplatnenie na zdaniteľnú čiastku zo mzdy a na konci roka pri ročnom zúčtovaní máme záhadne všetci 0, ďakuje ma odpoveď
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Kto je zamestnavatel - podn.subjekt alebo statna al.verejna sprava?
Andienooir Verejná správa je zamestnávateľ
ivka70 K tomu zdanovaniu: na vyplatnej paske nemate uplatnene nezdanitelne minimum? A vies dat priklad hrubej a cistej mzdy v jednom mesiaci?
Andienooir je tam uvedené podľa platného zákona 316.94,-eur napríklad: mám odpracovaných 21 dni v mesiaci t.je: 157,5 hodín (7,5 hodin.prac. doba), + odpracované 2 víkendy (príplatok 21,-eur), + mesačné odmeny 58,-eur a osobný príplatok 16,-eur, priemer na hodinu mám stanovený (2.34,-eur) a základný plat (365.50,-Eur) Hrubá mzda: 461,07 - odvody a daň zo mzdy preddavok: 17.30,-Eur a čistá mzda je potom: 390.72,-Eur...
Dav mzda je správne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Výpočet mzdy : Hrubá mzda-odvody zamestnanca= základ dane ; ZD -oslobodené (316,94) *19% =daň. A ak zamestnanec pracuje celý rok, bez PN, OČR, tak je rozdiel v ročnom zúčtovaní naozaj nula. Lebo výjdu rozdiely 0,01-0,05 EUR a tie sa považujú zo zákona za vysporiadané. Len v prípade darovania 2% sa reálne vysporiadajú - zrazia alebo preplatia. Uvedený výpočet mzdy je správny.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zakon sa menil naposledy k 1.1.2014, ziadna zmena v zapocitavani praxe
    Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme - Zákon č. 553/2003 Z. z. - úplné znenie
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...rejnom-zaujme/

    Par. 6
    ...

    (2) Započítaná prax podľa tohto zákona je
    a) odborná prax,
    b) prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín
    .....
    Andienooir Ďakujem pekne za odpoveď

    Potrebovala by som poradiť o zápočte odpracovaných rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.