Zavrieť

Porady

Koľko trvá ruja u kocúrika?

Dobrý deň, máme strateného kocúrika od piatku. Celkom sa o neho bojíme a nevieme čo robiť. Má cca 1 rok. A není kastrovaný ale chystáme sa hneď po tom ako sa nám vráti . Myslíme si že má jeho prvú ruju, to ale nevieme presne lebo sme na dva týždne odišli. Mohol odist aj preto, lebo nikto nebol doma? Kr´mili ho naši známi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Kocúrik reaguje na ruju mačiek. Mačky môžu mať ruju aj viackrát do roka, to kocúrov pritiahne aj na väčšiu vzdialenosť. Ruja mačky trvá spravidla 14 dní, kým nie je ochotná pristúpiť k páreniu. V tomto období ani mačky, ale ani kocúry nereagujú na volanie, nejedia, nespia...Viacero kocúrov býva "zoradených" v blízkosti mačky a vyčkávajú. Posledné 2-3 dni ruje si mačka "vyberá" a postupne sa spári, obyčajne tých najmladších nápadníkov odignoruje, ale nepristúpi ani na párenie vzrastove slabších. Ďalší dôvod straty, môže byť aj to, že mačky len-tak, z nudy navštevujú iné dvory, domácnosti, Je ešte mladý, hravý, možno sa u niekoho proste "zabudol". Môže byť zranený a niekde polihuje. Možno ho niekto aj odchytil v domnienke, že je bez majiteľa, alebo ho takpovediac ukradol. Áno, príčinou môže byť aj vaša neprítomnosť, záleží aj na tom ako dlho kocúrika máte, či neprestriedal v jeho veku viac "domovov" Mačky sa vedia aj uraziť a trucovať, ale to trvá 3-4 dni, pokiaľ sa im uráči oznámiť majiteľovi " tu som" ! Tie ostatné príčiny straty nateraz vynecháme...
    Viem, že sú odporcovia kastrácií kocúrov, zaujímavé, že to bývajú prevažne muži, ale ak chcete mať kocúrika pre radosť, dajte rozhodne kastrovať. Vlastne mu tým predĺžite život, nekastrovaný kocúri sa totiž oveľa menej dožívajú, pretože bitkami a zraneniami si prenášajú neraz závažné ochorenia, na ktoré hynú.
    Nateraz sa ho pokúste hľadať, volať, pozorne počúvať, či sa vám neohlasuje-môže ležať zranený. Najlepšie však medzi 3-6 hodinou ráno.
    Prajem vám nájdenie vášho kocúrika
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dominik231 Ďakujem, konečne normálna odpoveď
    afrikánka Dominik231, som rada, že moja odpoveď bola pre Teba prínosom, ak sa chceš dozvedieť viac o výchove mačiek, aby nám boli pre radosť a my pre ne tými "naj" klikni na nedávnu otázku "kúpili sme si kocúrika, má 6 mesiacov".Prečítaj si....
    Dominik231 Pračítal som
    Dominik231 Mohol by som sa spýtať aké môžu byť ďalšie dôvody straty?
    arizona Dominik,popytaj sa aj u veterinarov na okoli,alebo v utulku. Mohol ho niekto najst a hladat majitela. Pripadne po okoli,mozno sa u niekoho zabyval. Alebo porob letaciky s fotkou a vyves na miestach kde chodi vela ludi ( potraviny,zastavka a pod.). Nam to raz pomohlo,ked nas kocur nebol 2 tyzdne k najdeniu.
    Dominik231 Letáky som rozvesil ale iba po okolí a ku veterinárovu by som mohol skočiť dneska... Keď tak Vám napíšem ako to dopadlo
    sovienka v Kosiciach sa da kocurik vykastrovat uz za 20EUR, v mensich mestach to moze byt aj za menej. Oplati sa investovat.Dufam, ze sa vas Don Juan nasiel
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    ....je na záletoch......... príde určite vychudnutý........ doškriabaný........ (ak si dá pozor na autá a poľovníkov)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dominik231 Ale neviete koľko to trvá a či mohol odýs na stálo keď sme neboli doma?
    lujza.j Ked uz nevies guglit...citat hadam ano...co tak precitat link...v predch.prispevku....
    Chobot Kocúr nemá ruju. To len mačka. Kocúr ide za mačkou, keď má mačka ruju. Kocúr je pripravený vždy.

    Kocúri chodia na zálety, túlajú sa. Ak bol udomácnený, tak sa vráti, pokiaľ sa mu niečo nestalo alebo si ho nenechal niekto iný.
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Nechápem, čo chceš vlastne vedieť. Ci od vás ušiel natrvalo alebo iba dočasne? Co sme proroci? Mali ste si ho strážiť, inak je vždy pravdepodobnosť, že ujde, stratí sa, niečo sa mu stane...
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dominik231 Chcem vedieť koľko trvá ruja u kocúra. Na tom linku je zobrazené koľko to trvá u mačky a nie u kocúra.
    Kvaka Toľko, čo u mačiek, presnejšie vždy, keď mačky dajú.
    Dominik231 Ďakujem a neviete či kocúr mohol odýsť aj preto lebo sme neboli doma?
    Tweety áno, mohol odísť aj preto
    arizona ked ste ho nechali tak dlho sameho doma, mozno si uz medzitym nasiel inu rodinu
    Kvaka Ak bol kŕmený u vás doma, nemal by odísť. My sme v zime mimo domu aj týždeň, sused kŕmi a mačky sú doma. Nechaj mu jedlo tam, kde bol zvyknutý, príde, ale ak je zranemý od iných kocúrov, tak sa chvíľu bude niekde schovávať a lízať z rán. Volaj ho po mene, opakovane.
    Dominik231 Ďakujem kvaka , bol kŕmený. Tak už iba dúfať že sa vráti
    jslancik dominik, stále od nás čakáš krištáľovú guľu? to, že bol kŕmený, neznamená absolútne nič. fakt, že nič. Mačky sú rôzne. a okolnosti sú rôzne. Nik ti nepovie, či máš dúfať, alebo si nemáš robiť zbytočné nádeje.
    Dominik231 Veď to je v poriadku ale aspoň som sa dozvedel že to že utiekol je úplne normálne... A ja sa nepýtam či si mám robiť nádeje... Nechám to na prírode.
    afrikánka jslancik - MÁTE VY SRDCE ??? Predpokladám, že túto otázku položil niekto, koho tá strata zasiahla, bolí. A Vy doslova bodáte ako hmyz. A nie raz, ale opakovane...Keď neviete poradiť, povzbudiť a osobne Vás tieto otázky provokujú k odpovediam a komentárom aké poskytujete - skúste sa nadýchnuť a čušať !!!
    A nakoniec - všimla som si, že to robíte hlavne mladým, ľuďom....
      zbaliť

    Koľko trvá ruja u kocúrika?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.