Zavrieť

Porady

Nefunkčná mat. doska, alebo chybný zdroj?

Zdravím, som v týchto veciach celkom lajk, tak by som sa rád spýtal. Mám matičnú dosku a skúšam ju pripojiť do zdroja, vlastne sa snažím zistiť či je funkčná alebo je problém v zdroji? Po zapnutí do elektriky sa nič nerozpípa, ani nerozsvieti (viď tester na MB). Skúšal som napichnúť i ventilátor a ten je tiež nulový. Keď pichnem tester do funkčného notebooku, aspoň mi nabehnú čísla. Čo myslíte vy, kde je problém? Ďakujem
DSCN3486.jpg  
bodliak lajk ? lajk je na FB.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skús zmerať zdroj - pozerám, že je to MB z NB - teda napájané z adaptére. Skús ten adaptér na inom NB (viac-menej skoro všetky NB berú 19V z adaptérov). Ak ani ten druhý NB nebude signalizovať napájanie zo siete = adaptér je v kýbli. V opačnom prípade budeš vedieť, že je v háji MB.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tommy Dubovan adaptér je funkčný Používam ho na inom notebooku, má viac koncoviek, teda je univerzál. Ďakujem za odpoveď
    Tommy Dubovan Dobrý večer, napájací kábel som skúšal premerať, respektíve hneď dva káble z rôznych notebookov. Jedná sa o to, že multimeter vykazoval max na 2 PINoch z 5 známku života, ostatné nepípali. Chcem sa ale spýtať, či musia pípať všetky piny, alebo stačí keď pípa len pár, aby som zistil funkčnosť / nefunkčnosť kábliku?
    misoft Každý pin má svoje napätie. Niektorá pin-y sú aktívne pri dobrej doske. Ale pokiaľ ti nič neukazuje - doska je v háji. Nešpekuluj a zháňaj novú - chyba nemusí byť v konektore, ale na niektorej diskrétnej súčiastke na doske.... a to ty NEZISTÍŠ! Okrem toho - ty to meráš na USB - a ten niekedy nemusí byť zapojený pri pripojenom zdroji - ten sa aktivuje nábehom (aktiváciou dosky) cez BIOS.....
    Tommy Dubovan no totiž ono mi to ani nezaplo ten digi meter Nenašiel som zatiaľ ani príčinu, prečo to nechcelo niečo namerať. Skúšal som multimetrom premerať zdroj, ten je OK, takže musí byť len niečo v doske. Ale asi máš pravdu, že to nenabehne ani do BIOSu a tak nenačíta ten digi tester. Keby som skúsil nejaký iný do ram slotu trebars, myslíš že by nameralo? http://www.ebay.co.uk/itm/4-Digit-4-...MAAOSwYmZXMNc0
      zbaliť

    Nefunkčná mat. doska, alebo chybný zdroj?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.