Zavrieť

Porady

Neuhradené faktúry

Dobrý deň prajem,
Firma A mi neuhradila faktúry, ako firme B. Môžem podať trestné oznámenie na políciu, ak mi to na základe zmluvy nevyplatila firma A. Už sa to ťahá skoro rok a žiadná úhrada.
Ďakujem za každú radu.Hana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a čo by si nahlásila - odcudzili ti niečo? Podviedli?
    Pohľadávku si môžeš vymáhať súdnou cestou ale nie cez policajtov.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hana51 Ja viem, len súdnou cestou je to zdlhavé - a tak som rozmýšľala, či sa nedá nejako takto- jedná sa o 3 neuhradené faktúry a neviem, ako by sa to dalo ináč. Ale pekne ďakujem za odpoveď
    misoft Policajti ti ich nevyplatia, policajti nepôjdu robiť BU-BU-BU do tej druhej firmy..... Ale keď podáš žalobu, lajstro budeš mať, pošleš im výzvu, potom i exekútora.....
    skajpo no ani tí nemusia získať peniaze ... ja mám XY neuhradených faktúr už od neexistujúcich firiem, ale aj živnostníkov, ktorí jednoducho odišli do zahraničia
    hana51 oki-ďakujem pekne
    hana51 Ja viem, že tak urobia- len ta firma normal ďalej funguje a žiadná náprava- tak som rozmýšľala jak ich poriešiť, lebo viem, že policajtov sa táto firma bojí....Ale vďaka za odpoveď
    misoft Prdlajs sa bojí policajtov.... Firma by sa mala báť daňovákov.... a justície a následne exekútorra.... Policajti predsa nepôjdu len tak - z rozmaru - pozerať do firmy.....
    hana51 no asi je to aj pravda...vďaka
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.