Zavrieť

Porady

Nízky dôchodok a domov dôchodcov

Chcem sa spýtať, ako to je so staršími ľuďmi čo ostali sami, nemajú príbuzných ani deti a zdravotný stav im už neumožňuje ostať osamote. Uvažujú o domove dôchodcov, no ich dôchodok je nízky napr. 180€. Môže im prispieť mesto, či štát? Vďaka za odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Narok na minimalny dochodok im nevznikol?
Angelika01 Nie, nevznikol.
buchač Kde bývajú momentálne ?
Majú vlastný byt, dom...?
Nuž neostáva asi nič iné, len nehnuteľnosť predať a zo získaných peňazí si hradiť DD.
Angelika01 Býva v maličkom drevenom domčeku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    stále ešte sú príspevky - treba sa obrátiť na obec - tam dostanú všetky potrebné informácie. A pomôžu aj s vybavovačkami. Oni majú konkrétnejšie informácie o zariadeniach v okolí - že ako je to s cenami, aké služby poskytujú, aj ako vyzerajú poradovníky ...... alebo môžu nájsť iné riešenie - napr opatrovateľku, ktorá by chodila k nim domov.

    A všetky DD majú svoje stránky - môžeš aj ty sama pozháňať informácie.
    Poradovníky nájdeš teraz na stránke VUC.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak predaj toho domčeka nepokryje poplatok, tak ako to napísal buchač, skúsila by som niečo cez charitu
    korela Keby som ja mala osobný záujem pomôcť tejto osobe, navštívila by som jej praktického lekára, aby podľa jej zdrav. stavu zvážil pre ňu vhodné možnosti, ktoré duševne a fyzicky ešte zvládne. DD aj hospice väčšinou starším ľuďom aj zdravým, neprospievajú a stávajú sa rýchlou konečnou.
    Možno by stálo za úvahu, aj keď ide o menší domček, nájsť osobu, možno aj s dieťaťom, ktorá by sa odvďačila za bývanie starostlivosťou o tohto človeka. Alebo by mohlo ísť aj mladšieho dôchodcu/-ňu, prítomnosť iného človeka by mohla iba pomôcť. Zmluvne zaistiť podmienky a spolupracovať s obcou, ich občasné návštevy a pod.
    Niektoré krajiny majú krásne vypracovaný soc. systém, my sa s nimi nemôžeme rovnať, ľudská spolupatričnosť, ide o severské krajiny.

    Nízky dôchodok a domov dôchodcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.