Zavrieť

Porady

Spotreba materiálu - účtovanie

Účtujem záhradníctvo a mám v tom dosť veľký chaos. Nakupuje sa tovar - časť ide na zákazky, časť pre potreby záhradníctva a časť sa predáva ako tovar. Keď mi donesie majiteľ faktúru, ktorá sa týka určitej zákazky, tak ju zaúčtujem na 501 na konkrétnu zákazku bez toho, aby som ju prijala na sklad. Ostatné príjmem na sklad. Na základe zoznamu, čo sa použije v záhradníctve vystavím výdajku. Môže to tak byť, alebo musím všetko zaúčtovať na sklad a potom pri vystavení faktúry zas urobiť výdajku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak vsetko co uctujes na 501 sa hned aj spotrebuje, je to OK. Nadruhej strane je prehladnejsie, ak sa material zauctuje ako zasoba materialu na sklade a priebezne ako sa spotrebovava, tak sa premieta do nakladov. Takto si vies odsledovat aj to, kolko islo na predajnu, kolko sa spotrebovalo v zahradnictve a kolko na projektoch/zakazkach. Treba al eo tom presvedcit uctovnu jednotku, a donutit ludi, aby si odvykli brat si veci zo skladu len tak a spotrebu materialu evidovali realne a priebezne....
    Samozrejme, nadalej mozes uctovat sposobom B, ale mal by si potom riesit preuctovania 504/501 ak na druhej strane uctujes o predaji tovaru a nie o pradaji materialu...
    marions Ďakujem, a práveže účtujem aj priamo do spotreby na konkrétnu zákazku a na veci, čo sa berú zo skladu potom zas vystavím výdajku. Zdá sa mi to menej prehľadné, Len či to musím opravovať spätne, alebo to môže tak byť.
    Lebo niekedy je faktúra s 100 položkami, ktoré nemám na sklade a príjmať všetko na sklad a potom vydávať sa mi vidí zas náročné na čas a množstvo položiek. Len či to tak môže byť.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja si myslím, že ak si v internej smernici určíš, že materiál obstaraný na konkrétnu zákazku bude priamo účtovaný do nákladov, tak je to OK.
    marions Ďakujem veľmi pekne

    Spotreba materiálu - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.