Zavrieť

Porady

Úhrada dane zo zahraničnej mzdy (Lichtenštajnsko) na Slovensku.

Dobrý deň,
sestra pracuje v Lichtenštajnsku, ako zamestnanec. Po uplynutí jedného roka je povinná platiť dane v inom štáte (netuším prečo to majú takto v zákone). Zamestnaná bude tam a aj odvody - sociálne a zdravotné bude naďalej platiť tam. Moja otázka teda znie, je možné, aby mala prechodný pobyt v Lichtenštajnsku, trvalý naďalej na Slovensku, tam bude celý rok pracovať a platiť si odvody a na Slovensku odvádzať daň zo mzdy? Je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Helka1974 Metódu vyňatia príjmov poznám - pri danovom priznaní sme to robili doteraz. Tu ide skor o to, že ona nemôže mať už príjmy zdanené v Lichtenštajnsku a potrebuje ju v nejakom inom štáte zaplatiť. Tam majú v zákone, že oficiálne tam môže pracovať len rok a ten rok už prešiel, teraz to musíme nejak poriešiť a ja som sa za celé roky s takým niečim nestretla.
    Katy a R tak nechápem ... lebo ak je pravda - že tam nemôže oficiálne pracovať dlhšie ako jeden rok - tak nie je čo riešiť , či bude pracovať načierno? či?
    Helka1974 Nie je to načierno, bude tam oficiálne prihlásenie ale povolenie jej daju len vtedy, ked bude "akože" do práce dochádzať (napr. týždnovky), teda nebývať v Lichtenštajnsku. Všetko bude mať na papiery, len tu daň zo mzdy nemôže tam odvádzať, keď tam "kvázi" nebýva. Jedná sa o tzv. Grenzgängera.
      zbaliť

    Úhrada dane zo zahraničnej mzdy (Lichtenštajnsko) na Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.