Zavrieť

Porady

Elektrická trojkolka bez vodičského preukazu?

Dobrý deň. Zaujímalo by ma, či môžem riadiť elektrickú trojkolku do max 30km/hod bez vodičského preukazu. (viď obrázok). Taktiež by som sa rád spýtal, či je možné podobné vozidlo zohnať aj na Slovensku. Ďakujem pekne za odpovede. Patrik
elektrická trojkolka.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aj na taku elektricku trojkolku je potrebny vodicsky preukaz, ide o vozidlo typu AM.

    Do skupiny motorových vozidiel AM patria dvojkolesové alebo trojkolesové motorové vozidlá s najväčšou konštrukčnou rýchlosťou 25 až 45 km/h. Ak ide o dvojkolesové vozidlo, zdvihový objem valcov jeho motora nepresahuje 50 cm3 v prípade spaľovacieho motora alebo najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora. Ak ide o trojkolesové vozidlo, zdvihový objem valcov jeho motora nepresahuje 50 cm3 v prípade zážihového motora, najväčší čistý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade spaľovacieho motora alebo najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora.

    http://auto.pravda.sk/poradna/clanok...ych-opravneni/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrik Peter Ďakujem za odpoveď. A čo elektrické horské bicykle napríklad? Aj pri nich treba vodičák? Lebo mi to príde ako veľmi podobná záležitosť.
    ivka70 Ved si to cele precitaj, alebo pozri link od buchaca. Je tam dane do akeho vykonu el.motora nepodlieha vozidlo registracii..
    Ty si udal konstrukcnu rychlost 30 Km/h, tym padom by malo ist o vozidlo AM.
    Patrik Peter Hmm,... a niečo podobné do 25km/hod, aj do dažďa?Neviem nič také podobné nájsť. Budem dochádzať do 8 kilometrov vzdialenej práce a v prípade zlého počasia nechcem zmoknúť a ani veľmi šliapať. Je nejaká možnosť? Ďakujem za Váš čas.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Pozri sa, na toto, nepotrebuješ vodičský preukaz, legálne je to bicykel :
    http://auto.sme.sk/c/20160566/pod-te...y-bicykel.html
    Patrik Peter Presne take nieco potrebujem. Podobne zalezitosti som uz kdesi nasiel, ale tie ceny boli hrozne vysoke. Neviete, kde by sa podobny autobicykel dal zohnat? Na Slovensku, v Cesku alebo Rakusku? Niekto, kto sa tym zaobera? Ked nie je nevyhnutne mat auto, rozmyslal by som ekologickejsie. Dakujem!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Packa to "nespackal"...
    http://www.noviny.sk/c/krimi/ako-to-...ktricky-skuter

    Elektrická trojkolka bez vodičského preukazu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.