Zavrieť

Porady

Restart pc kazdych par min.

Posledne dva dni sa mi v tomto limite restartuje pc, a neviem ci je to chyba hardvéru, alebo si mam poriesit novy monitor pri starte parkrat zapina a vypina.
misoft Skúsiť v BIOSe nastavi, aby sa po chybe nereštarovalo, ale vypísalo chybu. Prípadne pozrieť do Zobrazovača udalostí (Event Viewer) http://windows.microsoft.com/sk-sk/w...#1TC=windows-7 čo to spôsobuje.
Skontrolovať teploty. Je možné, že i za tých pár minút niekde stúpne teplota buď na CPU, prípadne skontrolovať, či sa vôbec točia ventilátory na CPU - samotný HW (CPU) má nastavené v BIOSe, že pri určitej teplote sa pre ochranu všetko vypne.
Kabaka123 ako všetci odporúčali vyčistiť pc - fyzicky - "hardwerovo", povysávať prach... a potom aj psychicky "softwarovo" - malwarbyte, ccleaner a možno aj niečo hardwerovo bude treba vymeniť.... nespustila to nejaká aktualizácia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    A suvis s tym, ze ide leto, si si nevsimol? Co tak skontrolovat teploty? Vacsinou to byva prehrievanim.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ešte by som doplnil, že to môže byť prachom vo vnútri, ktorý zaizoloval črevá. Doporučil by som rozobrať PC a povysávať, prípadne prefúknuť stlačeným vzduchom vnútro, možno pomôže.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft dana3: a vari fakt? Ten totiž nemá vplyv na to, aby VYPÍNAL počítač! Je to antivírusový program - ochrana. Ten kontroluje prijímané dáta zvonku (z internetu) a prípadne ZABLOKUJE prístup do internetu, ale NEVYPNE počítač.
    Mimochodom - skontrolovala si si, ako to v tej bedni vyzerá? Ako sú čisté/zanesené ventilátory, rebrá chladičov? A či je vôbec dobrá teplovodivá pasta medzi procesorom a chladičom? Pretože práve TOTO môže spôsobovať, že sa teplo účinne neodvádza a prehreje sa procesor a potom vypne. A pokiaľ máš nastavené, aby sa po chybe ihneď reštartoval - tak máš tie svoje príznaky.

    A ešte niečo: ja mám AVAST už vyše 10 rokov! A ani RAZ mi počítač NEVYPOL!
    Martuk dana3 a ty si kto? pretože užívateľ, ktorý zadal otázku, má nick martuli a o tebe a tvojom probléme, ktorý vraj vyriešil avast tu nikto nič nevie a neposkytla si podrobnejšie info, aké máš problémy a prečo bol práve avast zdrojom problémov. Čiže tým pádom tvoj koment hodnotím ako totálne neužitočný!!!!!!
    misoft Asi to vyzerá tak, že"niekto" tu vystupuje pod dvoma nickmi! A to môže byť dôvod, aby obe persóny dostali BAN!
    Kabaka123 schizofrénia?! tak avast určite nie! môže spôsobiť spomalenie pc, keď sa scanuje, ale určite nie vypínanie pc
      zbaliť

    Restart pc kazdych par min.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.