Zavrieť

Porady

Doopatrovanie pribuzneho

dobry ... je nejaka zmluva ktora by ma zaväzovala aby som sa staral o strýka ?

DA spravit Zmluva ktora by ma zaväzovala aby som sa postaral o svojho strýka a doopatroval ho do smrti?
Naposledy upravil terezamaria : 10.06.16 at 08:39
6 komentárov     zbaliť
terezamaria upresni otázku....chceš opatrovať a potom dediť, či čo máš na mysli?
makaaa Skratka tak to on mi da Dom a chce aby sme ho dochovali do smrti.Este jedna vec kolko mam dat sumu ze kupujem dom ak on mi ho chce dat?Dakujem pekne za odpoved
vicktor veru tak, nie je jasne zadanie - ty sa chces zaviazat? tak nepotrebujes zmluvu a stryka opatruj. Druhi ta chcu zaviazat? nemozu ta donutit. Keby si tu zmluvu neplnil, ake sankcie by si musel znasat? Ma to byt vymena starostlivost za dedicstvo?
makaaa Chcel by som spravit zmluvu taku kde sa JA zavezujem Strikovy ze sa o neho postaramm a dochovam ho,je taka zmluva ci dodatok zmluvy?dakujem za odpoved
vicktor Stryko nema deti? Pretoze ak ma, priprav sa na neprijemnosti.
Google ti najde vselico, aj "vzor darovacej zmluvy", stiahni a dopisuj/vylepsuj.
makaaa nie nie on nema deti nema manželku a ja by som chcel ho dochovat len by som chcel aby mal nejaky papier že ho nemožem vyhodit z domu a že ho dochovam smrti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Strýko chce Tebe darovať jeho dom, s tým že ho doopatruješ do jeho smrti a strýko bude ako vecné bremeno v tomto dome až do jeho smrti.
    U notára spíšete darovaciu zmluvu, kde toto bude uvedené....samozrejme potom bude na Tebe, či túto tzv.dohodu dodržíš a splníš jeho prianie. Jeho zdravotný stav môže byť celkom fajn, tak že sa nebudeš musieť starať o ležiaceho strýka, ale môže sa uberať aj nie celkom najpríjemnejšie, to nikto dopredu nevie. Takže si to poriadne rozmysli,čo spravíš....či dar príjmeš a budeš sa starať alebo ho odmietneš.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Nik Ťa nemôže donútiť dochovať - vlastne doopatrovať príbuzného ani vlastného rodiča - všetko je to o vzťahoch a morálke. Jeden maličký príklad - otec sa celý život nestará o svoje dieťa, platenie výživného buď je alebo nie je - podľa toho ako ho napadne a na staré kolená, keď je už nemohúci si zrazu spomenie na nejakú vyživovaciu povinnosť detí voči rodičom. Ako by si sa ako dieťa zachoval?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    makaaa (Dnes 08:22) Skratka tak to on mi da Dom a chce aby sme ho dochovali do smrti.
    DAROVACIA ZMLUVA
    § 628
    (1) Darovacou zmluvou darca niečo bezplatne prenecháva alebo sľubuje obdarovanému a ten dar alebo sľub prijíma.

    Viac vysvetlené http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-...rovacia-zmluva

    Doopatrovanie pribuzneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.