Zavrieť

Porady

Preco mi hynu ryby

dobry den, mohol by mi niekto poradit, ze co mam robit so zahradnym jazierkom. Hynu mi ryby a uz sme menili aj vodu (menili sme ju celu minuly tyzden) tyzdenne 2 krat polovicu vypustime a doplnime ale stale mi hynu ryby uz aj filtraciu sme kupili aj UV lampu aj nejake prisady a cistiace vodicky. Dali sme tam aj rastliny ale nepomaha to. Mohol by mi niekto poradit, ze co mam robit?? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nie som odborník, ale ma napadá, či pri daždi aj s vodou nespláchne do jazierka aj prostriedky na ochranu rastlín, čo sa v minulosti v záhradke používali. Ryby sú náchylné na znečistenie a filtre neodfiltrujú chemikálie z vody. Chémia v pôde vydrží desaťročia.
    -----------------------------------------------------
    Obsah živín vo vode
    Výborná rozpustnosť vody spôsobuje, že sú v nej rozpustené rôzne zlúčeniny a prímesi. Do vody sa splachujú jemné čiastočky pôdy (ktoré ju zakaľujú a vytvárajú koloidný roztok bohatý na živiny) a, okrem hnojív, aj rôzne postreky (herbicídy a pesticídy) a ďalšie chemické látky, ktoré sa používajú alebo sa môžu vyskytnúť v záhrade (saponáty). Nevhodné chemikálie nepoužívame ani v blízkosti jazierka, lebo môžu zničiť celý jeho ekosystém (počínajúc hmyzom).
    http://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/o...dneho-jazierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.