Zavrieť

Porady

BOZP projekt výchovy na vzdelávanie resp. bezpečostnotechnická služba

Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto kvalifikovane poradiť alebo pomôcť?
Mám sro-čku, kde zamestnávam manželku, ktorá si urobila skúšky na BT. Ako vypracovať projekt výchovy a vzdelávania ? V ako poradí žiadať NIP o vydanie rôznych oprávnení na začatie podnikania v tejto oblasti ?

Poprípade vedel by mi niekto pomôcť za odmenu vypracovať projekt a iné náležitosti poprípade vybaviť tieto záležitosti na VIP ?

ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Manželka má oprávnenie BT - tieto veci by mala vedieť

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    Najsamprv si treba naštudovať § 27 zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov, posledná zmena je zákon 118/2015 Z.z., potom preštudovať vyhlášku 356/2007 Z.z. a určiť si o ktoré projekty sa jedná. Je to o čosi zložitejšie ako sa to zdá. Môžte sa ozvať rád s radami pomôžem.
    ABT, TPO Roman Pokopec
    Milý pán Na základe Vašej otázky nie je potrebné si spracovať alebo zadovážiť projekt výchovy a vzdelávania - ten je potrebný nad počet 19. Majte len na zreteli, aby ste mali v základnom rozsahu zabezpečenú dokumentáciu / bez koncepcie politiky BOZP - nie je potrebné/ a vykonávanie školení 1x2 roky. Pokiaľ by ste okrem manželky zamestnávali zamestnancov / ktorí sú SZČO/ tak s nimi nič nemáte - na nich sa Zákonník práce i legislatíva zákona 124/2006 nevzťahuje - ale doporuč ujem Vám pre formalitu vždy mať od nich aspoň doklady k oprávneniu výkona na daný druh práce a Vaša manželka nech ich oboznámi s Vaším pracovným prostredím a je to.

    BOZP projekt výchovy na vzdelávanie resp. bezpečostnotechnická služba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.