Zavrieť

Porady

TAM-HARMONIC FOND

Prosím o radu tých, ktorí sa vyznajú v investovaní a financiách. Moja teta dala svoje odstupné do Tatra banky, tzv. TAM-HARMONIC FOND. Prvé 4 mesiace to vyzeralo veľmi dobre, mala na ňom o 10 tis. Sk viac, ale teraz má o 25 tis. menej ako vložila. V TB jej povedali, že je to len dočasné a má to tam zatiaľ nechať, ale fin. poradca z OVB jej radí okamžite to vybrať, aby neprišla o všetko. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ťažko povedať, pozrel som sa na ten fond, išiel dole rapídne nedávno, ale teraz začína zase stúpať. Väčšinou sa radí, že predávať treba, keď kurz stúpa a kupovať práve keď klesá. Ale ťažko poradiť, lebo na 100 % to nevie nikto.
    Pozri sa na graf:
    http://www.tam.sk/cgi-bin/tamweb/app...1&menu=gph_ur1

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Tak jej poviem, nech ešte chvíľu počká, snáď to ešte porastie. Ďakujem veľmi pekne za radu.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Závisí na aké dlhé obdobie to tam nechá. Túto investíciu odporúčam na 3 a viac rokov, nie kratšie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Časť finančných prostriedkov tohoto fondu správca investuje do akcií.
    http://www.tam.sk/cgi-bin/tamweb/app..._ovw&fid=305-1
    V poslednom čase vraj hodnota akcií padla kvôli zvýšeniu úrokových sadzieb v USA. Pri akciových fondoch sú takéto výkyvy bežné. Akcie reagujú na rôzne záchvevy na trhu.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    JarkaL
    Prosím o radu tých, ktorí sa vyznajú v investovaní a financiách. Moja teta dala svoje odstupné do Tatra banky, tzv. TAM-HARMONIC FOND. Prvé 4 mesiace to vyzeralo veľmi dobre, mala na ňom o 10 tis. Sk viac, ale teraz má o 25 tis. menej ako vložila. V TB jej povedali, že je to len dočasné a má to tam zatiaľ nechať, ale fin. poradca z OVB jej radí okamžite to vybrať, aby neprišla o všetko. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.
    A kto jej radil tam vložiť? Ten istý poradca? To čo poradil nie je rada, ale sledovanie vlastných záujmov.

    Pri investíciách do akciových fondov je riziko zmeny kurzu akcii (pokles a nárast hodnoty). S tým treba rátať. Jediný spôsob, ako čiastočne eliminovať výkyv hodnoty je pravidelne vkladať, t.z. nevložiť peniaze naraz, ale postupne v intervaloch (napr. každé 3 mesiace).

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    benka
    A kto jej radil tam vložiť? Ten istý poradca? To čo poradil nie je rada, ale sledovanie vlastných záujmov.
    Neporadil jej to ten istý poradca, ale nejaký pán z TB.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Takéto výsledky pri investovaní dosahujeme preto, lebo počúvame "vyškolených" poradcov, pre ktorých je svet gombička ale na zrátanie 1 + 1 potrebujú kalkulačku. Takého druhu bola rada od pána z T...., aj od pána z O..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.