Zavrieť

Porady

Vratenie monitora pri zlom farebnom podani

Dobry den chcel by som sa spytat, ako mozem vymoct vratenie monitora Acer s220hqlbbd , ktory som zakupil v tescu. V predajni nebola moznost ho vyskusat a doma som zistil ze ma katastrofalne pozorovacie uhly, podanie farieb. Pri beznom pohlade , cca 50 cm od monitora , ked sa nan pozeram priamo tak je badatelne, ze kym hore je cervena cervenou, dole je cervena skor oranzovou. Takisto modra a ostatne farby. Rozdiel sa este zvyrazni ak sa pozriem od spodku smerom nahor, alebo zvrchu smerom nadol. Tovar som reklamoval, vysledkom bolo zamietnutie, lebo vyrobca udava pozorovacie uhly len 90/50. Listoval som vo viacerych obchodoch nay,czc.. a raz su udane uhly 90/50 inokedy 170/170. Kontaktoval som aj Acer support, zatial neprisla odpoved, ako je to vlastne s parametrami. Tak ci tak monitor je pre mna nevyhovujuci, este som sa nestretol s tym, aby monitor pri pohlade zblizka zo stredu obrazovky tak skresloval farby.. A napr biely text na svetlejsom pozadi je v dolnej casti necitatelny pri beznom pohlade. U ostatnych monitorov co mam doma, uplne v pohode. V predajni mi bolo povedane, ze tovar nemozem vratit, ani vymenit za iny. Je to naozaj tak? Maximalne, ze ho vraj mozem este reklamovat. Alebo nemam sancu uspiet a predavat ho na inzerat ?
Naposledy upravil villoo : 12.06.16 at 19:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No máš smolu! Nie sú povinní ti ho vziať späť. Reklamácia ti nepomôže - je to totiž vlastnosť tohoto TFT LCD monitora. Tieto nemajú veľké pozorovacie uhly, pri väčších uhloch sa "mení" farebné podanie/zobrazenie.
    Mal si si vyhľadať a kúpiť IPS LCD monitor.
    Tie údaje 90/50° - to je pre TFT LCD - 170/170° je pre IPS LCD displeje.
    villoo Tu sa uz trochu miesa jedno s druhym. Oba monitory, ktore spominas, su TFT monitory, len kym jeden z nich je IPS ten druhy je TN. A Acer uvadza aj pri modeloch s TN pozorovacie uhly 170/160. Doma mam dalsie 3 monitory s TN a bez problemov. To iste som ocakaval aj pri tomto.
    misoft Sorry - Malý preklep - pravdu máš - TNF vs IPS. To TFT zvniklo preklepom pri písaní (myslel som asi na niečo bokom). Ale pokiaľ bolo zadané 90/50 tak s tým nič neurobíš. Dokonca i na NB nemáš väčšie pozorovanie uhly tiež 90/50, prípadne 90/70. A sú to TNF zobrazovače. Len niektoré NB majú IPS zobrazovače.
    Pokiaľ si prečítaš niečo o TNF LCD paneloch - zistíš, že práve to je hlavný nedostatok - malé pozorovacie uhly a dlhšia odozva.
    Mimochodom - i LCD sa ešte delia na TFT (Thin Film Transistors) - to sú aktívne LCD a STN (SuperTwist Nematic) - to sú pasívne LCD. Rozdiel si nájdeš.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Tovar kupeny v kamennej predajni nemozes vratit. Takze inzerat a predas ho podobnemu typkovi, ktory rad kupuje najlacnejsie veci...
    Mimochodom, je irelevantne, co ti povie o parametroch hocikto iny okrem predavajuceho. Jedine ten ta moze zavadzat vo veci tvojho monitora.
    villoo Pri kupe nebolo koho sa opytat, odborny personal nebol pritomny. Akurat pri reklamacii, predajca odcitoval vyjadrenie vyrobcu. Stopercentne vlastnosti monitora nie je mozne objektivne zistit u vyrobcu nakolko dany model sa na strankach Acer uz nenachadza. Vychadzal som z toho, co bolo uvedene pri vacsine predajcov. A tiez pri podobnom type Acer s220hql Abd, teraz uz priamo na stranke vyrobcu. Takisto videorecenzie boli kladne. To ze som doma rozbalil monitor a vycital presne udaje z papierov mi uz nebolo nic platne. Popravde, doteraz som nikdy nikde tak spatny monitor ani nevidel.

    Vratenie monitora pri zlom farebnom podani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.