Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie zdr.poistenia

P.Mihal, alebo niekto kto viete poradit
prosim Vas, mám takýto prípad rocneho zuctovania a nie som si ista, ktory typ tlaciva mame podat.

Ide o advokata, ktory v case od 1.1.2005 - 18.1.2005 vykonaval svoju zivnost na vykon advokatskej cinnosti ako SZCO, z ktorej mal aj prijmy prevysujuce 43095. Od 18.1. takisto vykonaval advokatsku cinnost, ale ako konatel sro.Ako konatel nepoberal ziadne prijmy. Do zdravotnej poistovne vsak odvadzal nadalej poistne, a to dobrovolne, cize ako samoplatitel, no poistovna ho nadalej povazuje za SZCO, lebo advokati sa do tejto skupiny zaraduju (zivnost na vykon advokatskej cinnosti musia mat ako FO).Zaroven je aj konatel v inych spoločnostiach, ale ani v 1 pripade z vykonu konatela nepobera ziaden prijem. No a na zaver je clen dozornej rady. Spolocnost, v kt.je clenom bola zalozena v 12/2005 a vznikla v 1/2006, odmena mu podla pravnych zmluv plynula od 12/2005-teda od zalozenia spolocnosti. Prva odmena mu bola vsak vyplatena v mesiaci 4/2006 (za mesiace 12/2005-4/2006), kedy sme sa zaregistrovali v ZP ako platitelia, utvrdili sme si tento postup na ZP, kde nam povedali, ze prvy vykaz platenia preddavkov ma byt za mesiac 4/2006, pretoze až v tomto mesiaci boli 1. krat pripisane prostriedky na ucet clena dozornej rady( bola ale vyplatena odmena za 12/2005-1/2006 naraz). Patri aj taketo vyplatenie odmeny do rocneho zuctovania?
Ktory typ mame podat?
Dakujem pekne.
Naposledy upravil vranska : 23.06.06 at 15:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Rocne zuctovanie zdr.poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.