Zavrieť

Porady

Nadriadeny ma núti nosiť monterky.

Ahojte, pracujem na centrálnom velíne a môj nadriadený chce, aby som bol stále v montérkach. Pýtal som sa nášho bezpečnostného technika a on povedal, že v prípade keď idem na pec, to jest asi raz za týždeň, musím mať na sebe prilbu, okuliare a pevnú obuv. Tieto OOPP mám po ruke a v prípade, že idem von si ich aj dávam. Ale nadriadený stále vyžaduje aby som mal nonstop na sebe monterky - pre prípad, že ma niekam vyšle - čo sa nestáva - pretože na mojom pracovisku musí nonstop niekto byť. Prosím poradte mi, pretože ide leto a už teraz je mi v monterkách dosť teplo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Ak nemáš v náplni práce rokovať s externistami, zmluvnými partnermi, vybodni sa na to a šetri si súkromné oblečenie. Ak máš v montérkach podávať kávu návšteve, buď sa ospravedlň, že to je taká vaša uniforma alebo upozorni šéfa, že sa to nehodí.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nadriadeny moze vyzadovat pracovne oblecenie, ak ho tvoja pracovna pozicia potrebuje a ma definovane (a mas ho aj nafasovane).
    Poziadaj si na leto letnejsiu verziu monterok, alebo si dohodni ine oblecenie.
    Ak to nadriadeny nezmeni, ostava ti len nosit pozadovane monterky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka alebo zmeniť zamestnanie..
    matocv Tažke ak mam v náplni práce napísane, že mam chodiť na pracoviská kde sú požadované monterky (na mojom pracovisku nie su ale v náplni práce mám popísané kadečo). Musím ich mať. Ak som to pochopil zle opravte ma. Dakujem za odpovede.
    ivka70 Ak to tvoj nadriadeny vyzaduje, tak ano.
    Ak sa s nim nedohodnes inak.
      zbaliť

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    .."nadriadený stále vyžaduje"...som ťa citovala-to znamená, že ťa už viackrát upozornil, že tie potvorské monterky máš mať oblečené, lebo si v práci..nabudúce ti oznámi, že ti šáhne na prémie a k tomu dá nedodržanie príkazu nadriadeného a porušenie pracovnej disciplíny..stojí ti to za to?..keď tie monterky dva-tri krát vyperieš na 90 stupňoch, budú také tenké, že v nich ti teplo nebude...a možeš si ich aj vyhrnúť-keď ťa nevidí..

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    A co ten nadriadeny - nosi monterky?
    Monterky si nafasoval sluzobne? Potom to ber pozitivne, usetris si vlastne oblecenie.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak to vyžaduje nadriadený, montérky musíš mať, dnes je to v podnikoch už úplne samozrejmé, niekde majú dokonca farebne rozlíšené aj jednotlivé výrobne alebo časti výroby, jednoducho na to si musíš zvyknúť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak si na to sám neprišiel, prečo si sa nepýtal šéfa na dôvod? Iné problémy s ním nemáš? Žeby to bolo tým, že myslí na tvoju bezpečnosť?
    Ešte by to mohlo byť aj tým, že nemá nič iné na starosti, je to zlomyseľný buzerant a úmyselne zvyšuje firme náklady, tie montérky šije jeho švagriná. Chlape, spamätaj sa.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Aj centrálny velín je pracovisko a nie obývačka. Pracovné oblečenie - montérky si dostal od zamestnávateľa a musíš ich používať aj keď je ti v nich teplo. Tvoj nadriadený má právo od teba vyžadovať, aby si v práci nosil montérky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matocv No máš pravdu, keby som dnes nastúpil na pozíciu, ani by som sa tým nezaoberal a šupol by som do montérok, v zmysle "Čo oko nevidí to srdce nebolí". Ale, robím tam už 6 rokov a závod funguje od 72, a to že som v civile je nepísaná výhoda mojej pozície do začiatku (preto vyhradili aj zonu bez OOPP, po ktorej odchádzam a prichádzam na pracovisko). Takže aby som to zhrnul: Rušenie výhod zamestanca bez dôvodne a bez akejkoľvek kompenzácie, je podľa mňa len prejav arogancie a bezohľadnosti.
    sosak Ako som pochopil, tak v náplni práce máš aj vstup na pracoviská, kde je predpísaný pracovný odev - montérky. Nerieš, či na tieto pracoviská ideš raz za čas. Máš to v náplni práce. Choď na personálne oddelenie, a požiadaj o zmenu náplni práce, alebo požiadaj technika BOZP o písomné vyjadrenie o tom, že na tvojom pracovisku nie je povinné nosenie pracovného odevu a potom by si mohol s týmto oponovať tvojmu šéfovi. Inak neviem, čo by si robil v prípade nejakej havarijnej situácie, či by si mal čas sa dodatočne prezliekať, keď máš okamžite, alebo v časovom limite reagovať na danú havarijnú situáciu. Inak dôvodiť, že ti je v montérkach teplo je scestné, čo majú robiť robotníci pri peci. Ty si môžeš aspoň pustiť ventilátor.
    sosak Ešte by ma zaujímalo, či ten istý problém majú aj tvoji kolegovia, spolupracovníci, s ktorými sa striedaš na zmeny.
      zbaliť

    Nadriadeny ma núti nosiť monterky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.