Zavrieť

Porady

Rezervný fond v spoločnosti s ručením obmedzeným.

Spoločnosť vytvára rezervný fond podľa spoločenskej zmluvy prvý krát zo zisku a to vo výške 5 % čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke. Tento fond je spoločnosť povinná každoročne doplniť o výšku 5 % čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky 10 % základného imania spoločnosti.
Do 10% chýba spoločnosti 10 €ur.. Za rok 2014 vychádza 5% viac ako je tých 10 €ur.. Mám tomu rozumieť tak, že vytvorím už len tých 10 €ur.? Ak by som vytvoril 5%, tak mi to prevýši 10% ZI a to už by sme asi museli podľa Obchodného z. dopĺňať stanovy ako využijeme prevyšujúcu sumu 10% ZI. Neviem čoho sa podľa znenia spoločenskej zmluvy v tom dannom roku držať. Tých 5 alebo 10%?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Hyben Pavol Čiže nebude problém, že mi v dannom roku chýba zvyšná suma do tých 5%? Kvôli tomu rozdielu by som musel dopĺňať spol.zmluvu a riešiť čo budeme s tou prevýšujúcou čiastkou robiť.
    Ďakujem.
    avalik ta suma ti nebude chybat ... ak mas v spolocenskej zmluve obmedzenie max. 10 % ZI, tak viac tam nedas - rovnako ako tam nic nedas na buduci rok, ak RF ostane naplneny

    Rezervný fond v spoločnosti s ručením obmedzeným.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.