Zavrieť

Porady

pripevnenie tramu pergoly na stenu so zateplenim..

su nejake ine metody ako premostenie hrubky izolacie trubkou alebo vyzeranie izolacie? Dom je uz zaizolovany.. treba vyhutat ako pevne pripevnit tram o stenu domu. Este je mozne potiahnut zvisle stlpy popri fasade aby bol vertikalny tlak prenasany rovno do zeme, ale pokial poznate spolahlive riesenie tak sem s nim. dik
Naposledy upravil alltracboy : 23.06.16 at 09:35
pergola_standard_ke_zdi_400x370_sklon_8.jpg  
13507075_10153831388623720_5777509665472204715_n.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ak pergola nebude veľká, tak navŕtať aspoň do polovice nosného múru diery, dať závitové tyče a pripevniť. Ťažko však radiť, keď nevieme rozmery pergoly, trámy, krytinu, počet stĺpov a podobne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alltracboy vzhlad pergoly nieje podstatna informacia.. ide mi o moznosti pripevnenia tazkych predmetov na zateplenu fasadu.. vacsinou sa davaju tie stlpy pred fasadu kedze nieje mozne dostatocne pevne pritiahnut nosny tram k stene cez zateplenie. prilozim obrazok s tymi stlpmi, ale ja som hladal riesenie ako to robit bez tych stlpov pri fasade.
    Oliwa Vzhľad pergoly-prístrešku /a s tým súvisiaca váha/ je dosť podstatná informácia. Je rozdiel, či na nej budeš mať popínavé rastliny, či lexan, plech alebo škridľu...
    Lebo aj takí borci sú, že ja sám a zrazu tragédia, ako keď sa zrútil prístrešok na tú rodinu...
    Nič netreba podceniť...
    Martuk presne, ako hovorí Oliwa
    alltracboy ja sa pytam ci poznate nejake riesenie upevnenia co ja nepoznam.. statiku si uz poriesim sam.
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Predpokladám správne, ak si myslím, že:
    vyzeranie izolacie = vyrezanie izolácie
    zaizolovaný dom = zateplený dom
    Videla som v reále rôzne riešenia, ale trubku žiadnu...
    Daj si do gúgla trebárs pergola k stene...
    Ešte lepšie je chodiť na prechádzky - pešo a s otvorenými očami. Tak najlepšie uvidíš, či sa Ti nejaké riešenie páči alebo čo by si urobil inak...

    pripevnenie tramu pergoly na stenu so zateplenim..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.