Zavrieť

Porady

konatel a zamestnanec vl. firmy

mam trvaly pracovny pomer, 4000SKK mesacne, lebo nepracujem plny cas, ake odvody bude firma/ja budem platit, okrem zamestnanca som aj konatel firmy, v kt. som zamestnany. Alebo inak, mam platit odvody?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    capak
    mam trvaly pracovny pomer, 4000SKK mesacne, lebo nepracujem plny cas, ake odvody bude firma/ja budem platit, okrem zamestnanca som aj konatel firmy, v kt. som zamestnany. Alebo inak, mam platit odvody?

    Vdaka
    Odvody bude odvádzať spoločnosť z Tvojej dosiahnutej mzdy, a Ty ako zamestnanec budeš odvádzať ako zrážku poistného cez výplatnú listinu.

    saili je offline (nepripojený) saili

    saili
    odvody budeš platiť ako za zamestnanca. čo sa týka konateľa - nemožeš byť v pracovnom pomere s firmou. ty ako konateľ možeš platiť len zdravotné poistenie.

    capak je offline (nepripojený) capak

    capak
    mozem teda byt aj konatel aj zamestnanec jednej firmy?
    odvody - je pravda ze sa platia ak dosiahne zamestnanec 12-nasobok min. mzdy rocne?
    Jedna sa mi najma o odvody zamestnavatela za zamestnanca do socialnej poistovne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    capak
    mozem teda byt aj konatel aj zamestnanec jednej firmy?
    odvody - je pravda ze sa platia ak dosiahne zamestnanec 12-nasobok min. mzdy rocne?
    Jedna sa mi najma o odvody zamestnavatela za zamestnanca do socialnej poistovne.
    Samozrejme, prečo by si nemohol.
    Odvody do SP zamestnávateľa budú 25,2%.

    saili je offline (nepripojený) saili

    saili
    jasné že možeš byť. tým som len chcela povedať, resp. napísať, že ako zamestnanec budeš mať s firmou pracovnú zmluvu a ako konateľ musíš mať zmluvu o výkone funkcie alebo mandatnu zmluvu. ak nemáš v prípade vyplacania sa riadite ako keby bola mandatna zmluva. a ako konateľ neplatíš odvody...teda nie všetky

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Chcem spraviť nášmu konateľovi pracovnú zmluvu. Ako druh práce (funkciu) môžem uviesť: Konateľ - riadenie bežných záležitostí spoločnosti, konanie menom spoločnosti, .... Vlastne to, čo je uvedené v spoločenskej zmluve?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    ZuzanaP
    Chcem spraviť nášmu konateľovi pracovnú zmluvu. Ako druh práce (funkciu) môžem uviesť: Konateľ - riadenie bežných záležitostí spoločnosti, konanie menom spoločnosti, .... Vlastne to, čo je uvedené v spoločenskej zmluve?
    Konateľ nesmie mať na funkciu konateľa pracovnú zmluvu - to nie je pracovno-právny vzťah. Na to by mala byť mandátna zmluva. Pracovnú zmluvu môže mať na výkon inej práce, napr. obchodný riaditeľ, upratovačka a pod..

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    A ak nemáme žiadne oddelenia, on je sám najvyšší, tak ako mu to formulovať. Napr. generálny riaditeľ?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    ZuzanaP
    A ak nemáme žiadne oddelenia, on je sám najvyšší, tak ako mu to formulovať. Napr. generálny riaditeľ?
    Áno, napríklad.

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Dobrý večer,
    chcem sa opýtať ohľadom mandatnej zmluvy. Firma prijala človeka na mandatnú zmluvu s tým, že si do mesiaca vybaví živnost. list. Pracovník však v priebehu mesiaca odišiel ,ale časť práce urobil a treba mu ju zaplatiť. Teraz neviem, ako mám postupovať. Mame z tej zmluvy odviesť nejaké odvody, je to provízia za sprostredkovanie. On nám nemúže vystaviť faktúru ako to robia ostatní, alebo môže ? Je to o to horšie, že to bolo už v máji ale ku mne sa to dostalo až teraz, poradí mi niekto ?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.