Zavrieť

Porady

Vypocet "cistej" mzdy u SZCO

Dobry den,

mam moznost pracovat na projekte ako SZCO. Z toho co som pochopil o platbach milovanej vlasti mi vychadza podozrivo vysoka cista mzda. Predpokladam, ze neratam spravne. Takze rocny projekt pri hodinovej sadzbe 25 Evri = 20 x 8 x 25 x 12 = 48000. Z toho - 660 Eur zdravotne poistenie, - 0 Eur socialna poistovna (prvy rok podnikania). Budem si uplatnovat pausanle vydavky takze rocna dan mi vychadza zhruba niekde medzi 8000-9000 Eur. Podciarknute a zratane 3200 Eur v cistom na mesiac. Nechce sa mi verit, ze mi stat nezoberie viacej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, že vezme, zabudol si, že sa každý rok vypočítava RZZP, budeš mať vysoký nedoplatok....
    a ešte som ti neprepočítala základ dane (kontrola po tebe) .....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zhruba aj hej ... len treba rátať s nedoplatkom RZZP . Počítal si - ak by ten projekt a živnosť bola na kalendárny rok. Ke´dže to bude asi zasahovať do dvoch kalendárnych rokov???? - tak to bude trošku inak.
    A na SP ani nemusí výjsť platiť vôbec - to už záleží aj od začiatku SZČ .

    Vypocet "cistej" mzdy u SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.