Zavrieť

Porady

PN-ka nad 10 dní je výhodnejšia - pravda alebo mýtus?

Chcela by som sa opýtať, ako je to vlastne s tou PN-kou. Viem že prvé tri dni sa prepláca 25% z denného vymeriavacieho základu, a potom 4.-10. deň a vlastne každý ďalší deň 55%. Tak prečo potom každý jeden človek, s ktorým sa bavím na túto tému - v hociktorom zamestnaní, s hocijakým vzdelaním, po celé roky stále tvrdí: "Ostaň na péenke dlhšie ako 10 dní, nech sa ti to oplatí!!!!" ??? Ale veď podľa tabuliek nič také neexistuje. Je to úplne jedno či ostanem doma 4 dni, či 44, je tam stále 55%. Je to len mýtus, alebo ako na to vlastne prišli? Vraj: "maródka pod 10 dní ti dobabre výplatu" ? Tvrdia to ešte aj naše ekonómky, tvrdí to každý. Okrem tých tabuliek. Ďakujem za každú skúsenosť a radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ???? čo nechápeš - je to jednoduchý výpočet
    ... ale ešte treba zobrať do úvahy - že sú ľudia, ktorí majú oveľa vyšší plat, ako prislúcha k max VZ, z ktorého sa počíta nemocenská dávka.
    Cathy Queen Výpočet je to veľmi jednoduchý. Čo nechápem, to som zdôvodnila vo svojej otázke - úplne protichodné tvrdenia ľudí skrz celé jedno desaťročie - rozporuplné s jasne danou tabuľkou. Keby som im rovno tú tabuľku dala pred oči, tak sa budú dušovať, že tabuľka a realita sú dve rozdielne veci. Chcela som vedieť skúsenosti iných ľudí. Naposledy som bola na PN-ke pred 11 rokmi, bola to PN dlhodobá a výplata (cháp výplata za časť mesiaca ktorú som odrobila plus maródka) mi prišla krásna. Naozaj každý tvrdí, že maródka pod 10 dní dodrbe výplatu a nad 10 dní nie. Že to proste "vidia" na výplatných páskach. Tak sa pýtam väčšieho počtu ľudí, že "kde je zrada".
    Katy a R Tých 25% za tri dni pri krátkej DPN určite zníži priemer viac, ako pri dlhšej DPN (veď počítaj. ) Začiatok je vždy najhorší - ak teda zamestnávateľ nemá benefit s vyššou NM, ako mu prikazuje zákon
    ale sú ľudia, ktorí zarobia aj 3 tis resp 5 tisíc mesačne ... tak tým to určite dod...e výplatu - ale aj nad 10 dní

    PN-ka nad 10 dní je výhodnejšia - pravda alebo mýtus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.