Zavrieť

Porady

min.mzda = min.vz

ahojte poradaci, mohli by ste mi prosim poradit,
prave som zistila, ze som mala zle nastavene sviatku v POHODE, tak som to dala do poriadku.
co mam ale urobit, ked vz na odvody je mensi ako minimalna mzda? ako sa to da urobit v systeme, ked mi tam automaticky vyhodila mensi vz ako moze byt?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    korduľa
    ahojte poradaci, mohli by ste mi prosim poradit,
    prave som zistila, ze som mala zle nastavene sviatku v POHODE, tak som to dala do poriadku.
    co mam ale urobit, ked vz na odvody je mensi ako minimalna mzda? ako sa to da urobit v systeme, ked mi tam automaticky vyhodila mensi vz ako moze byt?
    dakujem
    Skús nejako natvrdo vo výplatnej páske zadať správny VZ. Program by mal ponúkať takú možnosť.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    ked dam urobit vyplaty a pozriem sa do odvodov, tak je tam uvedeny vz 6845 a to sa neda prepisat, ale je pod tym akoze moznost uprava, kde sa da nieco dopisat, tak neviem, ci tam mam doplnit rozdiel do 6900, ale inac neviem ako by sa to dalo

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    korduľa
    ked dam urobit vyplaty a pozriem sa do odvodov, tak je tam uvedeny vz 6845 a to sa neda prepisat, ale je pod tym akoze moznost uprava, kde sa da nieco dopisat, tak neviem, ci tam mam doplnit rozdiel do 6900, ale inac neviem ako by sa to dalo
    To bude asi ono, však vyskúšaj.
    Mne sa tiež v programe dá upraviť VZ len cez korekciu, takže mám VZ, ktorý vyrátal program, do korekcie napíšem sumu, o koľko potrebujem upraviť VZ a potom by ti malo do pásky nahodiť ten upravený VZ.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Mala by tam byt kolonka "Doplatok do min.mzdy" a tam sa vpise rozdiel sumy medzi VZ a min.mzdou a tak sa bude rovnat HM 6900.- Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.