Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet

Sme novovzniknutá sro, ktorá vznikla 2/2016, za mesiac marec nám vyšiel nadmerný odpočet vo výške 78Eur. V apríli nám vyšla daňová povinnosť 972EUR. Nadmerný odpočet sme zabudli odpočítať od daň povinnosti v apríli. Teraz ako dostaneme naspäť tento NO? podaním žiadosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    urobte dodatočné DPH za 4/2016, kde si ten nadmerný odpočet započítate ... na vzniknutý preplatok v sume 78 eur urobíte potom žiadosť o preúčtovaní DPH na čiastočnú úhradu DPH za ďalšie obdobie, napr. za 06/2016 - to stačí napíšsať až potom keď budete vedieť ako vám DPH vyjde, aby sa to dalo tak preúčtovať ... nevadí, ak tam bude ten preplatok nejakú dobu ..
    Gong Dakujem, chcem sa len uistiť, či som to správne pochopila, spravím dodatočné DP za apríl, kde uvediem NO z marca. Teraz ked budem robiť DP za jún, tak v tomto DP už neuvádzam NO z marca. Ale napíšem žiadosť o preúčtovaní DPH, keď mi za jún vyjde daň.povinnosť, tak ju pri úhrade ponížim o NO z marca. Z DU mi príde odpoveď na žiadosť o preúčtovaní? alebo dám žiadosť a uhradím za jún o NO nižšiu daň, keď budem vedieť ako DPH vyjde. Správne uvažujem?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemusíš robiť dodatočné.
    Len podaj žiadosť buď o vrátenie, alebo o započítanie na najbližšiu DP DPH.
    Uplatniť NO je právo, nie povinnosť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gong Dakujem pekne, tak teraz keď urobím DP za jún, tak potom ako urobím DP a budem vedieť koľko mi vyjde DPH za jún, potom podám žiadosť o započítanie a o to nižšiu daň uhradím, nečakám na odpoveď na moju žiadosť z danového? Nerobila som to tak sa pýtam. aby som niečo pokašlala.
    KEJKA žiadosť treba podať čím skôr
    ak zaplatíš o to menej, isto si to započítajú.
    Gong Dakujem pekne za informácie, žiadosť podám dnes a započítam to s júnom :-)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.