Zavrieť

Porady

Oprava výkazov do ZP pri spatne priznanom ID

Dobrý deň, sme s.r.o., pracovník mi priniesol rozhodnutie zo dňa 19.5.2016 s priznaním 55% ID spatne od 18.4.2013. Viete mi prosím niekto poradiť akým spôsobom opraviť staré roky výkazov v ZP a SP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Jedine aditívnym výkazom.
    Ak sa to týka VšZP.
    Tak každý jeden mesiac ...

    a aditívny sa vyplní tak že
    bude v prvom riadku pri RČ zamestnanca jeho odvody mínusom .. príklad má mzdu 420e mesačne

    tak riadok číslo 1 bude
    RČ zamestnanca / počet dní / príjem tu sa dá minusom -420 / odpoč. položka to nebolo v tom roku tak 0 / celková výška príjmov zase mínusom -420/ vymeriavací zá klad zase mínusom -420 detto aj sumy preddavku mínusom 10% = -42 zľ,
    4% = -16,80 zc spolu -58,80

    a v riadku číslo 2 bude opravený výkaz
    tj. RČ zamestnanca / počet dní / príjem normále 420 / odpoč. položka to nebolo v tom roku tak 0 / celková výška príjmov 420/ vymeriavací zá klad 420 a opravené sumy preddavku 5% zľ = 21 e, 2% zc = 8,40e spolu 29,40e

    a takto budeš každý jeden mesiac opravovať ... v ZP
    v SP sa nič nemení, tam platí odvody v normálnej výške ...

    a ešte musíš vysporiadať preplatok u zamestnanca a tiež dane.

    PS: ako trvalo mi hodnú chvílku a dva telefonáty na poisťovňu aby som pochopila aditívny výkaz, nikde k tomu som totiž nenašla manuál, ešte že boli ochotný mi pomôcť a poradiť.
    Majuška11 Ďakujem veľmi pekne za pomoc, ale vôbec si ma nepotešila. Idem pozrieť ten aditívny výkaz, lebo to som ešte ani nepočula.
    VÍNO NITRA Nie je to problém, určite to zvládneš.

    Oprava výkazov do ZP pri spatne priznanom ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.