Zavrieť

Porady

Uniklo mi, aká udržba sa konala

Včera večer som sa konečne dostala k Porade a na moje prekvapenie Richard robil údržbu. Dnes som hľadala niečo viditeľné, na nič som nenatrafila.
Čo mi uniklo? Som zvedavá, hoci to možno boli nejaké pravidelné udržiavacie práce...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marianna01
    Včera večer som sa konečne dostala k Porade a na moje prekvapenie Richard robil údržbu. Dnes som hľadala niečo viditeľné, na nič som nenatrafila.
    Čo mi uniklo? Som zvedavá, hoci to možno boli nejaké pravidelné udržiavacie práce...
    Tiež musíš všetko vedieť.:p Tajnosti sú tajné.:p Pravidelná údržba, je pravidelná údržba.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Vieš, od prírody zvedavá... :p:p:p
    Ale pravidelné udržiavacie práce sú pravidelné udržiavacie práce. Nedá sa nič robiť. :p
    Moja zvedavosť mi možno nedá spať, ale bude sa musieť uspokojiť .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marianna01
    Vieš, od prírody zvedavá... :p:p:p
    Ale pravidelné udržiavacie práce sú pravidelné udržiavacie práce. Nedá sa nič robiť. :p
    Moja zvedavosť mi možno nedá spať, ale bude sa musieť uspokojiť .
    Neboj, nie si samá, som taká istá. Ale na druhej strane, ak nebudeme zvedavé, nebudeme mať ten potrebný životný rozhľad.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Za seba oznamujem, že oproti poslednému týždňu mi Porada fachčí o 1000% rýchlejšie ( a nieže teraz dostanem prednášku, že 1000% je hlúposť ).

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Marianna01
    Včera večer som sa konečne dostala k Porade a na moje prekvapenie Richard robil údržbu. Dnes som hľadala niečo viditeľné, na nič som nenatrafila.
    Čo mi uniklo? Som zvedavá, hoci to možno boli nejaké pravidelné udržiavacie práce...
    V každej domácnosti treba raz za čas poupratovať.
    Richard niekde písal o tom, že upratoval databázu. Najmä veľké systémy bez takéhoto upratania časom strácajú rýchlosť. Dôsledkom upratania je zrýchlenie Porady, ktoré spomenula Paula.

    Okrem toho sú niektoré prejavy viditeľné aj voľným okom:
    1) abecedné usporiadanie momentálne prítomných členov je teraz podľa veľkých a malých písmen (najprv sú veľké a potom malé písmená)
    2) pri príspevkoch s väčším počtom súhlasov sa zobrazuje celkový počet udelených súhlasov (predtým sa nezobrazoval)
    3) odstránené sú chyby v ukazovateľoch na stránky pri témach s väčším počtom príspevkov.

    To sú len niektoré "dôsledky" údržby. Neanalyzoval som podrobne a ani som Richarda nespovedal či sa neobjavili ešte nejaké iné prejavy údržby. Možno si ďalší Poraďáci všimli ešte iné zmeny, ktoré mne unikli

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    bepo
    Vymenil sa olej na servroch a majú nové gumičky na nožičkách
    To ako keď dáš auto do generálky a vymeníš mu gumy? Tiež ide rýchlejšie?

    A evidentne sú inak poukladaní smajlíci

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Paula
    Pauli, mala si si dohodnúť s Richardom, aby pri tej údržbe zaradil automatické sledovanie "tachometra". Ako sa chceš ináč zbaviť svojej úlohy?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Eulalia
    Ako sa chceš ináč zbaviť svojej úlohy?
    Ako nikým nepoverená osoba dala som same sebe si poverenú výpoveď ohľadom tachometra .....námietky prosím smerovať na lampáreň, písomne, s návratkou smer odosielateľ

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    endrju
    Okrem toho sú niektoré prejavy viditeľné aj voľným okom:
    1) abecedné usporiadanie momentálne prítomných členov je teraz podľa veľkých a malých písmen (najprv sú veľké a potom malé písmená)
    2) pri príspevkoch s väčším počtom súhlasov sa zobrazuje celkový počet udelených súhlasov (predtým sa nezobrazoval)
    3) odstránené sú chyby v ukazovateľoch na stránky pri témach s väčším počtom príspevkov.
    Tá rýchlosť mi v tej rýchlosti unikla...
    Skutočne to ide stráááášne rýchlo, čo je milé prekvapenie a za to ďakujem, lebo mňa pri počítači mrle žerú, keď je to spomalené.
    Ostatné veci asi zistím časom.
    Ešte ma zaujalo: prečo je prvý? Žeby sme boli až tak často ?

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Marianna01
    Tá rýchlosť mi v tej rýchlosti unikla...
    Skutočne to ide stráááášne rýchlo, čo je milé prekvapenie a za to ďakujem, lebo mňa pri počítači mrle žerú, keď je to spomalené.
    Ostatné veci asi zistím časom.
    Ešte ma zaujalo: prečo je prvý? Žeby sme boli až tak často ?
    Keď odpovedáš s citáciou, už je až na piatom mieste. Možno to s nami nie je až tak zlé.:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.