Zavrieť

Porady

Vyššia daň - daňová licencia zápočet

Dobrý deň
stále nechápem započítanie licencie. Keď mám DP 1900,-€, započítam 960,- DL z minulého roka, zostane mi 0,- na započítanie z roku 2014 a 940,-€ na úhradu. Zaplatím len 960,- a 20,-€ mi zostane do roku 2016? Alebo sa doplatí daň 940,- a zaplatí licencia na rok 2016 v plnej výške?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    aj keď od vypočítanej dane odpočítavaš DL, alebo stratu, vzdy platíš minimálne daň vo výške DL..
    v tvojom prípade.. daň 1900, DL na započítanie z min.obdobia 960.. takže odpočítaš toľko, aby ti nevyšlo menej ako 960, lebo to musíš zaplatiť tak či tak.. odpočítaš teda len 940, a 20 ti ostane na započítanie na ďalšie obdobie.. a tých 960 (1900-940) je pre teba aj vypočítana daňová povinnosť, ktorú zaplatíš..
    tu je to celkom dobre vysvetlené aj s príkladmi https://podpora.financnasprava.sk/31...ovej-licencie-
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Áno,presne tak som to mala, aj chápala, zaplatili sme 960,-€....ale kamarátka ma presviedčala, že DL z 2015 sa započítavať nemôže, tak že si zarátam len DL z 2014 a doplatím 940,- + 960,-DL 2015.
    Tak som chcela zistiť, či to mám správne a som rada, že som to pochopila dobre... nechcelo by sa mi podávať dodatočné DP a doplácať s penálami 940,-€.
    Ďakujem ešte raz
    Ďakujem
    Žabinka kamarátka ma presviedčala, že DL z 2015 sa započítavať nemôže, tak že si zarátam len DL z 2014 - to ťa presviedčala správne, v DP za rok 2015 si nemôžeš započítavať DL roku 2015, ale roku 2014.. a za rok 2015 ti aj tak nevyšla DL na odpočet, lebo vypočítaná daň bola vyššia ako DL.. to je možné len v opačnom prípade, že vypočítaná daň je nižšia ako DL alebo 0.. vtedy je v ďalšom roku možný zápočet DL..do DP za rok 2015sa do tabuľky K vypĺňajú len údaje o DL za rok 2014, aby to natiahlo do odpočtového riadku, ak je čo započítavať.. ale rok 2015 do tejto tabuľky neuvádzaš..
    v tomto linku nájdeš tabuľku na rozpísanie zápočtu daňových licencií, doplň si tam svoje údaje, a pomôže ti to celé pochopiť..
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...a_licencie.pdf
    Iwett Ďakujem veľmi pekne, ja som to presne takto mala, ale mne išlo skôr o sumu, ktorú sme mali zaplatiť, lebo ma presviedčala, že sme mali zaplatiť 940,- + 960,- licenciu na rok 2015. To som sa vystresovala ...
      zbaliť

    Vyššia daň - daňová licencia zápočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.