Zavrieť

Porady

DoBPŠ_počet hodín v priemere

Dobrý deň,
prosím o radu..
So študentami ideme uzatvoriť DoBPŠ od 11.7. do 2.9.. t. j. 8 týždňov = 38 pracovných dní (bez 2 sviatkov).. Znamená to, že študenti môžu odrobiť za celú dobu trvania dohody : 38*4=152 hodín, pričom je jedno, či ich odrobia za 3 týždne alebo mesiac a pol?
Ďakujem!!!
6 komentárov     zbaliť
ivka70 Preco odpocitavas sviatok?
Emik27 Lebo vo sviatok pracovať nebudú...
ivka70 to je jedno, ved sa pytas, ci to mozu odpracovat za kratsi cas .... sviatok kludne pocitaj, patri do tyzdna, cize 40*4 = 160 hodin
Emik27 Super, ďakujem moc Chcela som sa hlavne uistiť, či sa to počíta týmto spôsobom Pekný zvyšok dňa
Emik27 Milá Ivka70, ešte by som sa chcela spýtať, či mi tento celkový počet povolených (odpracovaných) hodín ovplyvní skutočnosť, že brigádnik pracuje 7,75 hod./deň, t. j. za obdobie trvania dohody 8 týždňov môže odrobiť 155 hodín? (8 týždňov x 7,75 x 5)/2 alebo môžem počítať s 40 hodinovým pracovným časom? Ďakujem moc!
ivka70 Zakon hovori o 20 hodinach tyzdenne, nie o tyzdennom pracovnom case ....
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
§ 227

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená.

8 týždňov x 20 hodín = 160 hodín celkovo
anazu Dobry den, moze mat brigadnik uzatvorene 2 DoBPŠ a zaroven u obidvoch odpracovat v priemere 20 hod/tyzdenne, cize dokopy odpracuje u obidvoch v priemere 40 hod/tyzdenne? Dakujem za informaciu.
ivka70 otazky sa nezadavaju cez komentáre, zaloz si vlastnu otazku, ked sa chces nieco spytat.

DoBPŠ_počet hodín v priemere

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.