Zavrieť

Porady

Knihy + sci-fi, fantasy

Filmy, hudba tu už sú, čo takto Knihy?

Dala som takýto zvláštny názov tejto téme preto, lebo mám čítanie a akékoľvek knihy veľmi rada, ale najradšej mám práve sci-fi a fantasy.

Medzi moje obľúbené knihy s fantasy tematikou patria Stalker od bratov Strugackovcov, samozrejme Pán prsteňov, výbery poviedok a noviel rôznych autorov, a veľmi obľúbenú knihu - zmiešaná fantasy s historickou : Barbari tiahnu Európou. Skvelé knihy.
A možno je to na smiech, ale veľmi rada čítam Harryho Pottera. Je to jedna z mála kníh, v ktorej po každom prečítaní nájdete úplne nový rozmer. Nielen veci a drobné súvislosti, ktoré ste si predtým nevšimli. Takéto rozmery má aj Pán prsteňov, Ostrovy čarodejov.
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak Mariannka,
moje sci-fi a určite tomu nechýba ani fantásia /a dosť bujará/ je v poslednej dobe : Zákon o ZP, RZZP, a vo voľných chvíľkach daň z príjmu a DPH.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Muška, to nie, to patrí momentálne do hororových kategórií!
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Marianna01
Dala som takýto zvláštny názov tejto téme preto, lebo mám čítanie a akékoľvek knihy veľmi rada, ale najradšej mám práve sci-fi a fantasy.
Tiež milujem "rozprávky". Ibaže to nemôžem často čítať, lebo ja potom nič doma nerobím, kým nedočítam knihu - dokonca čítam aj na úkor spánku.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Mne ešte hrozne vadí strašne vysoká cena za takéto knižky. Paperbackové vydanie 300 stranového románu vyjde na 350-450 Sk, čo je neuveriteľne vysoká cena, ak si zoberiete, že 650 - 700 stranový Harry Potter, čo je bestseller v penom viazaní stojí nová, práve vyjdená na trh cca 500 Sk, tie dva-tri roky staršie diely kúpite za tri stovky!
Nerozumiem marketingu tlačiarní!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Marianna a prečo nechodíš do knižnice?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Marianna01
Mne ešte hrozne vadí strašne vysoká cena za takéto knižky. Paperbackové vydanie 300 stranového románu vyjde na 350-450 Sk, čo je neuveriteľne vysoká cena, ak si zoberiete, že 650 - 700 stranový Harry Potter, čo je bestseller v penom viazaní stojí nová, práve vyjdená na trh cca 500 Sk, tie dva-tri roky staršie diely kúpite za tri stovky!
Nerozumiem marketingu tlačiarní!

Ja často chodím do knižnice....... Niekedy na tie nové knihy treba dlšie čakať, ale keby som to mala kupovať tak.....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Lebo tu, kde bývame, knižnica nie je, iba na škole, a aj keď si prečítam aj detskú literatúru, bolo by divné, keby som si išla požičať takého Maroška... A keby som mala do knižnice ísť mimo - pri 2 maličkých deťoch nestíham poriadne domácnosť, nieto knižnicu v meste...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

A ja mám ešte suseda - tiež vášnivého čitateľa sci-fi. Aj ten mi niekedy požičiava knihy. Možno aj ty máš v okolí niekoho podobne "orientovaného". Ja som si donedávna myslela, že iba ja som taký blázon.... a postupne zisťujem, že nás je veru dosť.....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Nika
A ja mám ešte suseda - tiež vášnivého čitateľa sci-fi. Aj ten mi niekedy požičiava knihy. Možno aj ty máš v okolí niekoho podobne "orientovaného". Ja som si donedávna myslela, že iba ja som taký blázon.... a postupne zisťujem, že nás je veru dosť.....
A aké knihy čítaš rada? Ktoré sú Tvoje obľúbené? Alebo máš autora, ktorý je naj?
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Marianna01
Mne ešte hrozne vadí strašne vysoká cena za takéto knižky. Paperbackové vydanie 300 stranového románu vyjde na 350-450 Sk, čo je neuveriteľne vysoká cena, ak si zoberiete, že 650 - 700 stranový Harry Potter, čo je bestseller v penom viazaní stojí nová, práve vyjdená na trh cca 500 Sk, tie dva-tri roky staršie diely kúpite za tri stovky!
Nerozumiem marketingu tlačiarní!
Knižky sú drahé, ale ja som si dala záväzok, že každý mesiac jedna kniha. Je to moja závislosť. Pokiaľ ide o knižky moje obľúbené sú Stopy dávnej minulosti od Pavla Dvořáka a Vojtech Zamarovský Objavenie Tróje. Harryho Pottera som prečítala tiež na jeden šup. A tie sci-fi najviac sa mi páčila Nadácia od Isaaca Asimova. Teraz mi dosť času zaberá internet a Porada, takže knižky pomaličky zapadajú prachom.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

A ešte niečo, knižky sa dajú kúpiť aj v antikvariáte ( u nás nedávno jeden nový otvorili, musím tam vbehnúť ).
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Marianna01
A aké knihy čítaš rada? Ktoré sú Tvoje obľúbené? Alebo máš autora, ktorý je naj?
Ja čítam všetko doradu, hlavne keď je to mimo reality - pomáha mi to odpútať sa od problémov. Ale páčia sa vačšinou od Sapkowskeho, Tolkiena...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Sú aj antikvariáty na nete a čo mi neschádza z mysle, je kdesi v Bratislave antikvariát CD platní.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja kupujem pravidelne knizky cet internet z antikvariatu - www.antikvariatshop.sk Maju siroky vyber, ceny velmi krestanske a su rychli, ked si dnes objednam knihy, pozajtra ich mam doma. Mozem vrelo odporucit.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

koľko platíš poštovné?
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

durisovad
Ja kupujem pravidelne knizky cet internet z antikvariatu - www.antikvariatshop.sk Maju siroky vyber, ceny velmi krestanske a su rychli, ked si dnes objednam knihy, pozajtra ich mam doma. Mozem vrelo odporucit.
Vy asi nechcete aby som šla dneska spať. Idem nakuknúť do toho antikvariátu. Chlap zasa prevráti oči keď dačo objednám, s poznámkou, že ich už aj tak nemám kde ukladať. Ale vždy mi aj on nejakú novú kúpi.:p
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

kukučka
koľko platíš poštovné?
:: NOVÉ PODMIENKY POŠTOVNÉHO ::

pri zásielkach na dobierku do 699,- Sk je 65,- Sk
pri zásielkach na dobierku nad 700,- Sk je poplatok 0,- Sk
pri zásielkach zaplatených vopred ( Elektronická platba, bankový prevod, zloženka ) do 599,-Sk je poštovné 35,-Sk
pri zásielkach zaplatených vopred ( Elektronická platba, bankový prevod, zloženka ) nad 600,-Sk je poštovné 0,-Sk
balné od 7. januára 2004 neúčtujeme
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Marianna01
Filmy, hudba tu už sú, čo takto Knihy?

Dala som takýto zvláštny názov tejto téme preto, lebo mám čítanie a akékoľvek knihy veľmi rada, ale najradšej mám práve sci-fi a fantasy.

Medzi moje obľúbené knihy s fantasy tematikou patria Stalker od bratov Strugackovcov, samozrejme Pán prsteňov, výbery poviedok a noviel rôznych autorov, a veľmi obľúbenú knihu - zmiešaná fantasy s historickou : Barbari tiahnu Európou. Skvelé knihy.
A možno je to na smiech, ale veľmi rada čítam Harryho Pottera. Je to jedna z mála kníh, v ktorej po každom prečítaní nájdete úplne nový rozmer. Nielen veci a drobné súvislosti, ktoré ste si predtým nevšimli. Takéto rozmery má aj Pán prsteňov, Ostrovy čarodejov.
Mariana, super, ze si zalozila tuto temu, uplne s tebou suhlasim.
Stalkera som citala najmenej 100 krat, je to genialna kniha, s nadcasovym posolstvom, vzdy mi z nej beha mraz po chrbte. Strasne tuzim vidiet aj film, ale nie je lahke sa k nemu dostat . A tiez knihy od Lema, Asimova, Tiptree, C.J Cheryh - tu mam asi najradsej.

No a k Panovi Prstenov, nemam slov, citala som to neskutocne vela krat, aj v ceskom preklade aj v originali, davno predtym ako bol natoceny film.

S fantasy sa mi velmi paci tvorba Terryho Pracheta, neskutocne inteligentne a vtipne.

Na temu super knihy, a nielen sci - fi, by sa dalo pisat hodiny.
Ak mas este nejaky dobry tip z tejto oblasti, daj vediet.


dana
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Antikvariat, o ktorom som pisala, uctuje za poslanie dobierkou 60 Sk, ak sa vykona platba vopred, 30 Sk. A mavaju aj zaujimave zlavy, napr. teraz pri nakupe knih nad 1000 Sk je zlava 25 % hodnoty nakupu. V marci mali knihy za polovicne ceny, v maji knihy pre deti a mladez tiez s vyraznou zlavou.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Už dlho premýšľam nad jednou knihou, neviem prísť na názov ani na autora, je to ruský spisovateľ, sci-fi pre deti, hrdinka je Alenka, mala malého kamoša, ktorý nehovoril, ale podľa nálady menil farby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať