Zavrieť

Porady

Mozem v exceli pomocou rozbalovacieho zoznamu v bunkach generovat údaje z inej tabulky?

Potrebujem aby sa mi pomocou zobrazeného údaju v rozbaľovanom zozname automaticky vygenerovali dáta z inej tabuľky.
Viem to urobiť iba na prvý údaj. Akonáhle tam dám iný údaj už mi nechce zobrazovať hodnoty ktoré mu patria v tabuľke z ktorej čerpám.
Naposledy upravil Dav : 08.07.16 at 12:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vygenerovat data z inej tabulky znamena u teba, ze z tej inej tabulky z riadku vytiahnes udaje k tomu, co si si vybral z rozbalovaceiho zoznamu?
    To funguje cez funkcie VLOOKUP. Udaje v tabulke musia byt usporiadane vzostupne podla toho stlpca. v ktorom hladas.
    petrik306 trochu to upresnim, mam dve tabulky, v tej prvej k roznym menam, zbieram udaje, tie udaje sa mozu opakovat,, do tej druhej tabulky chcem iba generovat uz spocitane udaje, samozrejme podmienka je aby prisluchali k danemu menu, opakujuce udaje viem spocitat pomocou COUNTIF, ale ked zmenim meno v rozbalovacom zozname uz mi to nechce ratat, zostane prázdna bunka, da sa spojit COUNTIF s VLOOKUP?
    ivka70 Bolo by lepsie dat nejaku ukazku - neviem si to uplnen predstavit
    Preco nespocitavas udaje cez kontingencnu tabulku?

    Mozem v exceli pomocou rozbalovacieho zoznamu v bunkach generovat údaje z inej tabulky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.