Zavrieť

Porady

chybný mesačný výkaz v SP

Ahojte, zasielala som mesačný výkaz do SP kde mi vypísalo chyby z dôvodu identifikovaných chýb z kontroly na register, zamestnanec sa v registri poistencov nachádza 2x. Zamestnanec dohodár pracoval od 02.06.2015 - 01.06.2016 kde bola vytvorená odhláška a dňom 02.06.2016 bola vytvorená nová dohoda aj s prihláškou do SP. Kde nastala chyba ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Neviem, či dobre rozumiem, ale vo výkaze máš tohto zamestnanca tiež 2-krát? Mal by totiž byť vo výkaze 2-krát. Ak to tak nie je, tak preto ti hlási chybu a výkaz asi ani neprešiel?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nika1492 Nie vo výkaze mám zamestnanca iba raz v jednom riadku a áno výkaz mi ani neprešiel. Čiže zamestnanec má byť vo výkaze 2x. S rovnakými vymeravacím základom ako je v predošlom riadku ?
    evuš ..aha..Tebe výkaz neprešiel..tak potom treba zavolať na SP.. vo výkaze musí byť 2x, nakoľko ide už o inú dohodu...
    Nika1492 ďakujem
    veronikasad Prečo s rovnakým výmer.zakladom? Každú dohodu musíš spracovať samostatne...
    bea Netreba volať na SP, ale treba stornovať pôvodný výkaz a v mzdách uviesť zamestnanca ako dohodára s mzdou za ukončenú dohodu a druhý krát za novú dohodu s mzdou za novú dohodu. Potom poslať výkaz znova. Takto by mal prejsť.
      zbaliť

    Katka45 je offline (nepripojený) Katka45

    Katka45
    chybu by som neignorovala, lebo výsledkom je , že výkaz neprešiel a neprejde ani ďalšie mesiace, kým sa chyba neopraví. odporúčam spojiť sa s príslušnou pobočkou - register. my takto riešime problémy s registrom skoro denne, vo väčšine prípadov nám to na počkanie opravia, ak je chyba u nich.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bea Ale tu nie je chyba v SP, takže si to musí opraviť Nika v mzdách.
    Pepa Môžem sa spýtať, aké chyby sú u nich?
    Nika1492 Chyby z kontroly na register, dohodár v SP evidovaný od 2.6.2015 - 1.6.2016 a od 2.6.2016 -
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak máš prihlášky a odhlášky v poriadku, tak chybu ignoruj...prípadne Ťa SP vyzve na zdokladovanie....mne vyhadzuje zamestnanca, že RČ je duplicitné..hoci u nás robí na TPP a aj Dohodu o PČ...majú tam asi trochu "bordel"
    Nika1492 Áno RLFO mám v poriadku, ďakujem za odpoveď

    chybný mesačný výkaz v SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.