Zavrieť

Porady

Zábezpeka O2 účtovanie

Dobrý deň. Potrebujem poradiť, ako zaúčtovať v podvojnom účtovníctve:
V roku 2015 mi O2 vystavilo príjmový doklad s predmetom zábezpeka (bez vyčíslenia základu a DPH).
Počas roka 2016 mi chodili klasické faktúry na paušál 15 €, len s malou formulkou dole na faktúre "evidujeme zábezpeku v sume 10 €"
V mesiaci 05/2016 prišla faktúra klasicky na 15 €, ale už bez formulky dole na faktúre.
Na bankovom výpise som zistila, že si stiahli namiesto 15 € len 5 € a týmto spôsobom mi vlastne vrátili zábezpeku.

V roku 2015 som to zaúčtovala na 314/211,čo mi program preniesol do roku 2016. Ako by ste postupovali pri účtovaní?
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Faktúra za paušál 518,343/321 15.-, 321/314 10.- Doplatok faktúry 321/221 5.-.
    edit87 Zaúčtovala som DF:
    1. DF (nový doklad s DPH) Telefónne poplatky
    a) telefón celkom 15,00 EUR - 321
    b) základ 12,50 EUR 518 -
    c) DPH 2,50 EUR 343 -
    2. BV Úhrada došlej faktúry 5 EUR 321/221
    Tu je problém, že teraz mi svieti, že mi ešte ostáva uhradiť 10 EUR spoločnosti O2, keďže si stiahli len 5 EUR.

    Prosím Vás, ako konkrétne zaúčtovať vyúčtovanie zábezpeky 321/314 cez ID?

    Lebo cez DF som to účtovala:
    1. DF (nový doklad s DPH) Telefónne poplatky
    a) telefón celkom 15,00 EUR - 321
    b) základ 12,50 EUR 518 -
    c) DPH 2,50 EUR 343 -
    d) vyúčtovanie zábezpeky 10,00 EUR 321/314
    - pri tomto spôsobe mi vyhadzovalo chybu, že suma spolu nie je rovná sume z rozúčtovania (malo by tam byť 25 EUR)

    - keď som to dala mínusom, aby mi ostalo len tých 5 EUR, ktoré si stiahli z účtu, tak mi písalo, že nemôžem účtovať mínusom na saldokontom účte.

    Ďakujem za odpoveď.
    Tweety Zaúčtovanie som uviedla.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Pišeš že tam neni formulka, že eviduju zábezpeku. Nam ked došlo k uvolneniu, tak to tam vždy bolo na FA viditeľne. Niečo v zmysle "uvoľnenie zábezpeky", alebo "odpočítanie zábezpeky"... niečo take... Pekne v tabuľke. Suma 15€, uvoľnena zábezpeka -10€, na úhradu 5€.
    Na tej FA by to malo niekde byť, nech maš naozaj doklad, o uplatnení zábezpeky.

    S účtovaním samozrejme súhlasím.
    edit87 Nie, na faktúre nebolo nič také, len zmizla formulka "Evidujeme od Vás prijaté zábezpeky v celkovej výške 10 EUR". Keď som volala do O2, aký doklad bude k vyúčtovaniu zábezpeky, aby v prípade daňovej kontroly bolo jasné, prečo si stiahli len 5 EUR namiesto 15 EUR, bolo mi povedané, že si mám k tej faktúre v roku 2016 priložiť ten pokladničný doklad z roku 2015, kde som platila zábezpeku. Tak ho prekopírujem a priložím ho k faktúre (aj keď v tom nevidím moc zmysel).

    Zábezpeka O2 účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.