Zavrieť

Porady

Účtovanie vlastných knižných publikácií do zásob

Prosila by som radu týkajúcu sa vedenia stavu a pohybu vlastných knižných publikácií, ktoré ako príspevková organizácia Mesta "predávame". Doteraz sme viedli len internú evidenciu (príjem-výdaj) a však nebola premietnutá do účtovníctva. Bolo nám odporučené, že ju musíme "vniesť do účtovníctva" ako zásoby. Ale v akej podobe zásob? Ďakujem za Vašu pomoc, t.j. radu, usmernenie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Pokiaľ si knižky aj sami tlačíte, tak - si myslím - by mali prejsť od materiálu 112 cez polotovary 122 až na výrobky 123. Inak by som ich účtoval ako tovar na 132.
    renca.renca Srdečná vďaka:-))

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    V účtovníctve treba každú knižku ocenit. Napr ak boli obstarane kúpou tak obstarávacou cenou.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    renca.renca V tomto máme jasno. Každá knižka má vydaný svoj "cenový výmer". Len do ktorej skupiny zásob ich zaradiť? Najbližšie mi je 123, ale aj tu som na pochybách...:-((
    jakubzemko a vy ich tie knizky vyrabate alebo kupujete uz vytlacene?
    renca.renca MY ich píšeme, ilustrujeme a tlač si objednávame. Následne stanovíme cenu cez vydanie "cenového výmeru" a v takej cene predávame (konkrétne sú v ponuke - k predaju v mestskom múzeu).
    Ing. Ľubomír Janoška Ešte jedna poznámka - "cenový výmer" je síce v úvodzkovkách, ale aj tak je to nesprávny výraz
      zbaliť

    Účtovanie vlastných knižných publikácií do zásob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.