Zavrieť

Porady

Aký je rozdiel medzi prvým, druhým, tretím... vydaním knihy ?

Zdravím ľudia

Aký je rozdiel medzi prvým, druhým, tretím... vydaním knihy ?

Ďakujem
Naposledy upravil Majo99 : 19.07.16 at 23:04
Chobot Rok - dva, niekedy aj viac.

Upresni otázku, takto položená je nezrozumiteľná.
Majo99 Myslím to tak že vo väčšine kníh som na prvých strach videl napr.: 2. vydanie alebo keď hľadám knihy na internete skoro pri každej vidím napísane druhé alebo tretie alebo iné vydanie. Neviem čo to znamená myslím ako či sa niečo medzi prvým a druhým vydaním knihy zmenilo alebo pribudlo do tej knihy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eronika1 je offline (nepripojený) eronika1

    eronika1
    Áno, v knihách medzi jednotlivými vydaniami môžu byť rozdiely. Kniha nesie rovnaký názov, ale pribudlo tam napr. niekoľko strán, niektoré vypadli, upravili sa napr. znenia zákonov (ak došlo napr. za 2 roky od prvého vydania k zmene). Stretneš sa s tým najmä pri odbornej literatúre. Príklad: ja som si kúpila teraz tretie vydanie jednej knihy a oproti prvému vydaniu má o 51 strán (2 kapitoly) viac.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Majo99 Aha a keď ide o obyčajne romány ktoré vydanie je najvhodnejšie ??
    mexico to ktore kupis najlacnejsie v podstate medzi vydaniami by mali byt iba kozmeticke zmeny
    Majo99 Aha takze dajme tomu nová obálka nejaké iné výhľadové zmeny ale obsah ostáva nezmenený hej ?
    eronika1 Pri beletrii ostáva obsah väčšinou nezmenený (min. úpravy, ak tak opravená nejaká gramatická chyba), ale obálka sa môže pri vydaniach líšiť - hlavne, keď ide o vydanie po dlhšej dobe, resp. u iného vydavateľa.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pri beznej literature sa dalsie vydanie robi ak je predchadzajuce uz vypredane.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Majo99 Takze obsah knihy ostáva nezmený ?
    Chobot Hej, u takej literatúry áno.

    Môže sa napr. stať, že spisovateľ s odstupom času napiše novú knihu do série, tak vydavateľ vydá nielen tú novú knihu, ale aj všetky predchádzaúce. Takže tá nová bude mať prvé vydanie, a tie predchádzajúce budú mať druhé vydanie. Môže sa zmeniť formát knihy, séria, či vydanie dostane novú obálku, ale obsah bude rovnaký.
    Majo99 Jasne, lebo ja som mal vždy pri kupovaní kníh halušky, či budem citát tu "správnu" verziu knihy
      zbaliť

    Aký je rozdiel medzi prvým, druhým, tretím... vydaním knihy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.