Zavrieť

Porady

Zmena bankoviek v rámci jednej meny

Existuje nejaký spôsob, ktorým by som si mohol zmeniť bankovky jednej hodnoty na bankovky inej hodnoty v rámci jednej meny? Napr. keď mám 100ks 10€ bankoviek, je možné ich niekde zameniť za 5ks 200€ bankoviek a podobne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    banka, posta - pozri aj cenniky, pravdepodobne je tato sluzba spoplatnena
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    88556 Ďakujem za odpoveď, ale rád by som sa ešte spýtal, kde konkrétne môžem nejaký podobný cenník nájsť. Napr. na stránkach slovenskej pošty som nič podobného nenašiel.
    buchač Bod 1.11.
    https://docs.google.com/viewer?docex...-od-112013.pdf
    88556 "SP nevykonáva výmenu nominálnych hodnôt bankoviek a mincí, ani výmenu necelých, znehodnotených alebo inak poškodených bankoviek a mincí za nepoškodené bankovky a mince."..Takže to znamená, že to prostredníctvom pošty nepôjde?
    buchač Dnes je sobota.
    Nečakaj na pečené holuby spadnuvšie z neba...šak zbehni v pondelok na najbližšiu poštu a skús sa interesovať aj sám. Potom DAJ INFO, nech sú aj ostatní v obraze...

    P.S.:
    Mne nemusíš, ja také problémy nemám, kľudne budem nosiť aj 5€ bankovky ...

    P.S.:
    Pokiaľ viem, tak vyššie platí...pracovník kasu bez príčiny otvoriť nesmie a výmena bankoviek nie je považovaná za poštový úkon.
      zbaliť

    Zmena bankoviek v rámci jednej meny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.