Zavrieť

Porady

Ako mame fakturovat?

Pri objednávke odberateľa nad 250€, mu dávame zadarmo určitý tovar, viete mi poradiť ako to mame správne fakturovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak mu to date zadarmo, je to dar. Takze napriklad nevznuka narok na odpocet DPH z takehoto tovaru/materialu.
    Vyfakturujte mu to aspon za jeden cent, aby to nebolo bezodplatne dodanie. Odporucam mat pisomne podmienky tejto akcie zalozene do buducna, aby ich bolo mozne predlozit v pripade kontroly a obhajit predaj pod nakupnu cenu.
    Pripadne pouvazovat nad moznostou poskytnutia bezplatnej obchodnej vzorky (vid ZoDP).
    Katerine bolo by v poriadku ak by som tovar na fakture uviedla v beznej cene a nakoniec na fakturu uviedla zlavu v tejto cene?
    Consultix Ano, ak zlavu uplatnis na fakturu ako celok, nie na konkretny tovar, nakolk podla mojho nazoru by islo tiez o bezodplatne plnenie.
    Ale ak sa bude zlava (vo vyske bonusu) uplatnovat z celeho objemu faktury, tak sa ma za to, ze sa uplatnila na kazdu polozku rovnomerne, nedochadza teda k bezodplatnemu plneniu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Katerine (Dnes 18:27) bolo by v poriadku ak by som tovar na fakture uviedla v beznej cene a nakoniec na fakturu uviedla zlavu v tejto cene?
    áno, je to riešenie, bežne sa s tým stretávam.
    Aj tovar "zadarmo" pokiaľ je v súlade s obchodnými podmienkami, nepovažujem za dar. Je to bonus = zľava vo forme vecného plnenia. Takže nárok na odpočítanie DPH sa nestráca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.