Zavrieť

Porady

Platba v hotovosti na fakturu v zahranici - doklad

Dobry den, moze byt opeciatkovana a podpisana faktura povazovana ako doklad o zaplateni v hotovosti v zahranici (konkretne Nemecko)? Je potrebny dodatocny doklad o zaplateni (z pokladne)? Jedna sa o nakup ojazdeneho auta bez DPH firmou na SK.
Naposledy upravil devotom : 26.07.16 at 05:11
Mija33 Ako je to prosím Vás s úhradou zahraničnej faktúry v hotovosti? poslali mi len Príjmový pokladničný doklad, stačí to? Ide o českú republiku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Keď som mala na faktúre napísané "Bar gehalten" alebo inými slovami potvrdenú úhradu v hotovosti, tak mi to stačilo. Taliani sa tým nezaoberajú vôbec, všetkým je jasné, že by mu bez zaplatenia nedali tovar, sú začudovaní, čo od nich chceme. Na Slovensku sa kradne rovnako, ale sú na to doklady.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela Potvrdzujem. Francúzi podobe - len hotovostná faktúra a aj máloktorý Poliak dá doklad o úhrade faktúry. Nechápu, čo sa od nich žiada.
    devotom na fakture je pod sumou "Barverkauf" je to teda dostacujuci doklad? ako to ma podnikatel zauctovat a co ma dat do pokladne ako potvrdenie?
    Soňa K Barverkauf by malo stačiť, prefoť si faktúru, zvýrazni toto slovo a založ k pokladničnému dokladu.
      zbaliť

    Platba v hotovosti na fakturu v zahranici - doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.