Zavrieť

Porady

Nesprávne odvody zo mzdy

Dobry den,
dnes ma kontaktovala ZP, nakoľko sme mali dohodarku, ktora nam neuviedla, ze ma zdravotne postihnutie a tym padom aj nizsie odvody. Ide o mzdu za april 2016. Pouzivam OS URBIS. Vedel by mi niekto poradit ako to vyriesit, nakolko som uplne nova mzdarka a este som sa s tym nestretla.
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Oprav to na portály ZP . Ak nebudeš vedieť, zavolaj do poisťovne poradia Ti. Len nezabudni ak sa znížia odvody, zvýši sa príjem- skontroluj či sa nezvýši odvod dane.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vypočítaj mzdu znova správne, lebo odvody sú polovičné, teda sa zvýši základ dane a aj daň (pokiaľ to zvýšenie nevykryje odpočitateľná suma.
    Pošli do ZP opravný výkaz za apríl.
    rozdiel si vykompenzuj pri najbližšej platbe odvodov do ZP.
    poznámka - dohodár bol len v apríli? netreba riešiť máj a nasl.mesiace?
    karolina12 Dakujem za radu, mala som ho len v apríli, takže ostatné mesiace netreba riešiť lebo dohoda bola ukončená
    Chcem sa este opytat, vznikol mi nedoplatok na preddavku na daň 0,13€. Je potrebné tiež robiť opravný výkaz? ....dokedy? ....poslať sumu na DU resp. ako toto riešiť?
    efka23 A čo ak treba odviesť aj daň, lebo mám podobný prípad

    Nesprávne odvody zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.