Zavrieť

Porady

Po 15 rokoch som zistil ohováranie susedom môjmu bývalému zamestnávateľovi

Dobrý deň,
prosím o radu. Má vôbec význam riešiť cez políciu ohováranie bývalým susedom, ktorý pred 15 rokmi ma telefonicky ohováral priamo mojej nadriadenej a preto som bol odídený z firmy. O telefonátoch suseda do firmy (priamo obchodnej riaditeľke) mám písomný dôkaz ex-kolegu z tej firmy, len nemám ako zdokladovať mobilné čísle volajúceho a obsah ich vzájomných telefonických rozhovorov (suseda a obchodnej riaditeľky)
karakul ...hortenzia ako môže byť "ohováraný a odídený" ?
hortenziaculenova No tak, že na začiatku toho je ex-sused, ktorý zdvihne telefón a zavolá Tvojej obchodnej riaditeľke, a pošpiní Ťa , že nič nerobíš a potom príde Tvoj priamy nadriadený a pritlačí Ťa k stene, že buď Ti dá on výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, alebo sa dohodneš z firmou o odchode z firmy DOHODOU.Asi tak.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
poviem ti takto: zdravý, normálny, si životom vysporiadaný človek nebude riešiť to, čo ovplyvnilo jeho život pred toľkými rokmi. čo by si ako chcela docieliť? za akú cenu?

osobne mám skúsenosť, že takéto veci, napr. nespravodlivé "vyhodenie" z práce, spätne hodnotím ako to najlepšie, čo sa mi mohlo vtedy stať. že keby som napr. ostal tam na tom mieste, zašil by som sa v nejakej bezvýznamnej diere, prípadne by som nemal to, čo mám teraz.

mimochodom, keby si sa dozvedela, čo všetko formovalo tvoj život, čo všetko malo naň vplyv, tak by si sa asi pohádala s celým svojím okolím. prípadne súdila...

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
lujza.j, mareko, taiko, ivka70, branislavp
5
hortenziaculenova Odpoveď máš u KATY a R (nižšie)
jslancik Nic v zmysle odpovede tam nevidim. Ale tvoja vec. Očividne si tu prisla rozhodnutá niečo urobiť, tak good luck.

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
hortenziaculenova (Dnes 12:48) Vidím,že sa zabávate, ale vtedy som mal možnosť, buď mi dá Firma výpoveď na základe porušenia zákona,

Pýtam sa, porušil si zákon? Prečo si prijal dohodu?

Voľakedy si chlapi dali po papuli, dnes chcú, aby to za nich robil niekto druhý. Rieš si to sám. Ak ťa to tak veľmi trápi, daj susedovi na vedomie, že o tom vieš. Priprav sa na to, že ani on to nemusí ľahko prehltnúť a teraz čo?
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
hortenziaculenova Že by som porušil zákon, tak to podľa mňa v žiadnom prípade, ale ak Tvoj sused Ťa vymyslene natrie, Tvojmu nadriadenému, že NIČ nerobíš a keď tvoj nadriadený verí viac Tvojmu susedovi, lebo patrí k bohatým podnikateľom v Košiciach, tak veľa toho nezmôžeš.
kukučka Zmôžem, nezmôžem. To porušenie musí byť konkrétne, ak si nič neporušil, čo by tam napísali?
hortenziaculenova Ti dá na výber, bud ukončenie prac.pomeru dohodou, alebo budeš mať paragraf o hrubom porušení pracovnej disciplíny a tam hrozi že si to všimne nasledujuci zamestnavatel a preto Ťa nemusí prijať.
  zbaliť

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dav
Nemá. Po 15 rokoch je to už dávno premlčané. Okrem toho, dôkazy žiadne, aj keby boli telefonické hovory preukázané, ich obsahom mohlo byť čokoľvek. Doporučujem nechať to celé tak, raz a navždy sa vnútorne vysporiadať s pocitom krivdy.

sosak je offline (nepripojený) sosak

sosak
Podľa tvojich odpovedí a reakcií na jednotlivé rady máš zo susedom dlhodobejší spor riešený cez Políciu oznámeniami a teraz chceš využiť situáciu, ktorá sa stala pred 15.rokmi odídením z pracovnej pozície neuvedenej firmy.
Keď si pred 15. rokmi bol postavený pred hotovú vec, že musíš odísť zo zamestnania pre tvoje výsledky ( že nič nerobíš ) vtedy si nejako moc neprotestoval a odišiel si na dohodu. ( Mňa by nejako ľahko nedostali z firmy, keby mám čisté svedomie a vedomosť o svojich pracovných výsledkoch). Tým si vlastne potvrdil, že si nič, alebo málo pracoval pre firmu, ktorá mala nejaké nič nehovoriace náplne práce a tým pádom si mal aj nič nehovoriace výkony a bola to asi pravda a nie ohováranie. Teraz po rokoch vidíš situáciu inak a chceš susedovi osladiť jeho oznámenie tvojej bývalej šéfke a máš aj písomné vyhlásenie tvojho bývalého kolegu. V kontexte popísaného máš možnosť použiť písomné vyhlásenie ex - kolegu v terajšom spore, o ktorom nemáme bližšie info minimálne o morálnom profile tvojho suseda. Osobne si myslím, že susedovi nejako moc neublížiš ani v bezpečnostných previerkach, však ste pravdepodobne pracovali v rovnakých štruktúrach, kryjúce sa cez obchodné zastúpenia, tak to dobre poznáš. Minulosť teraz nerieš a zaoberaj sa prítomnosťou, tvojim nadhľadom na vec dávno minulú budeš ty víťazom a váž si sám seba.
hortenziaculenova Samozrejme, že keď Ta niekto tlačí podpísať dohodu o ukončení pracovneho pomeru,tak Ti nepovie nič. To že som Vraj nič nerobil som sa dozvedel až dlho po odídení z firmy. Viem, že ste nastavení tu na tomto portáli mne nedôverovať, a dávať mi za vinu, že som nepracoval, to je tak typické. Ide o to, že Váš sused, s ktorým ste sa stretávali na tzv. rodinných návštevách, chodili na dovolenky, Vás za Vašim chrbtom pravidelne donášal Vášmu zamestnávateovi s cielom, dosiahnut Vaše vyhodenie z firmy. Hej a pred tým aby si susedia ukojili svoju sexuálnu nudu doma, tak sa Vám ponúkali na swingers párty.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Bývalý sused, bývalé zamestnanie, bývalý kolega, bývalé roky minulé, bývalé ohováranie.....

Očuj...ale dnes ešte nie je až tak teplo...
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Consultix A hlavne, ze nedostal ani vypoved. Len bol odideny
hortenziaculenova Vidím,že sa zabávate, ale vtedy som mal možnosť, buď mi dá Firma výpoveď na základe porušenia zákona, alebo odídem sám z firmy DOHODOU o ukončení pracovného pomeru.Určite nie je teplo, lebo ak by si sa dozvedel, že Tvoj ex-sused, Ťa pred 15 rokmi ohováral priamo do Tvojej firmy, kde si pracoval a kôli tomu si bol pritlačený k odchodu z firmy , tak by Ťa to riadne naštvalo, nemyslíš ????
buchač hortenziaculenova (Dnes 12:48) kde si pracoval a kôli tomu si bol pritlačený k odchodu z firmy , tak by Ťa to riadne naštvalo, nemyslíš ????
======================
1. Áno, zabávame sa.
2. Teraz chceš riešiť ? Šak neblázni...SER na to...ži a užívaj.
3. Hm...pritlačený ?
Aby si bol v obraze...Ja som išiel zo zamestnania na vlastnú žiadosť (dôvody neriešme)...každý mesiac prichádzam týmto krokom o cca 150€ už vyše 10 rokov. Spočítaj, koľko je to love.

...a čo som mohol ?
Nuž hej...mohol som dotyčnému rozbiť hubu...mohol som ho dať na invalidný vozík...uľavilo by sa mi na určitú dobu a potom čo ?
Ako vravím...ŽI a nechaj žiť (ser na neho).
Ono tie Božie mlyny melú pomaly, ale iste....a je to pravda.

Ten môj dotyčný nemá kámošov, každý si pred ním odpľul...nuž sa dal na chlast...
  zbaliť

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

bjuty smis
A za co chces dat TO ??
Ze podla neho si malo robil ?

To nemozes mysliet vazne...)))
Aky zakon porusil ?
Uz si si narobil dost hanby tu,, nerob si aj na policii...
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
lujza.j Predtavujem si toho fizla...co bude oznamenie spisovatja som sa teda dobre pobavila....mozno umoznim aj chlapcom zo....nech sa pobavia....ked uz tu boli spomenuti
hortenziaculenova "mozno umoznim aj chlapcom zo....nech sa ", znamená chlapcom zo SIS, nech sa pobavia na mne ??
hortenziaculenova Kedže mám so susedom dlhotrvajúci spor, riešený aj cez políciu oznámeniami, na začiatku ktorého bola nadradenosť suseda, že ako ma má v hrsti, práve lebo vedel, že má dobrý kontakt na moju obchodnú riaditeľku, tak aby to dávalo ucelený zmysel, že čo bolo na začiatku celého sporu
lujza.j Veru na tebe...ved porada pristupna kazdemu....poslem link tvojej temy nech sa zasmejkaju
hortenziaculenova v pohode pošli.Tu ide o to, aby na suseda boli urobené akékoľvek podania zakladajúce sa na pravde, pre prípadný súdny spor s ním. Vtedy sudca vyhodnocuje všetky podania a robí si ucelený obraz o tej osobe.Ale Ty Lujza uvažuješ len krátkozrako, ako typický Slovák, aby prežil do nasledujúceho dňa.
misoft Oné..... https://sk.wikipedia.org/wiki/Paranoja
Asi toľko.......
lujza.j Misoftík....Asi tak.....
  zbaliť

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
Nie mi jasne, tvoj sused a ty ste boli kolegovia? Ak nie, ako tvoj kolega moze vediet a pamatat si obsah telef. rozhovoru tvojho suseda s tvojou nadriadenou?

Na polygraf sa neposiela za taketo blbosti, pravdovravnost sa skuma v inych suvislostiach. Co ked ta mal "rozpracovaneho"?

Co ked si tvoj exkolega vymysla? Na koho chces podat trestne oznamenie a za co?
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
hortenziaculenova Môj sused bol sused, ktorý mal náhodou priamy kontakt na moju priamu nadriadenú, lenže mi o tom nikdy nepovedal. Môj ex-kolega pôsobil v tej firme v centrále (Bratislava) a keď sa tam stretával s ľudmi, tak započul tam ako sa spomína meno môjho suseda (vtedy nevedel, že je to môj sused, to zistil, až ked som ex-kolegu náhodou stretol v Bratislave a som sa ho opýtal, či náhodou sa tam nevyskytovalo meno môjho suseda), jasnejšie ?. Či ma ma rozpracovaného ? Teraz už o tom nepochybujem , podla toho čo o tom viem. Bola v tom namontovaná SIS-ka a armádna VOS-ka.
buchač hortenziaculenova (Dnes 20:11) Teraz už o tom nepochybujem , podla toho čo o tom viem. Bola v tom namontovaná SIS-ka a armádna VOS-ka.
====================
Teraz už fakt nepochybujem, že niekde bolo fest horúco...
Dnes si daj len nejakú tabletku na úľavu.
Zajtra navštív nejakého psychoša, možno Ti pomôže...ale vidím to aj na hospializáciu na príslušnom oddelení.


....kúúúwa...SIS, VOS...a nebola v tom všetkom zainteresovaná FBI, CIA, MI 6, MOSAD, DST, FBS...???
lujza.j Toto vyriesi gibs
hortenziaculenova Nepočula si Topolánka, že ludia zo CIA bežne ovplyvnuju situáciu v ČR, takže ak niečo riešiš so SIS, tak o tebe vedia aj v CIA, kedže je to spravodajská komunita, ktorá si informácie vymieňa.
hortenziaculenova Buchač, tak keby si videl moju mailovu komunikáciu so SIS a s parlamentným vyborom na kontrolu sis, ktoru mám doma, tak by si nesplietal somariny
  zbaliť

Po 15 rokoch som zistil ohováranie susedom môjmu bývalému zamestnávateľovi

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.