Zavrieť

Porady

štátna služba

Pracujem u jedného zamestnávateľa od roku 1984 od ukončenia VŠ ( v rokoch 1987-1988, 1991-1994 riadna materská dovolenka t.j. 4 roky ). Od roku 2004 som v stálej štátnej službe. Zamestnávateľ mi priznal služobnú prax 28 rokov. Nezarátal mi do služobnej praxe čas strávený na materskej dovolenke. Postupoval správne?
Naposledy upravil vlasta61 : 01.08.16 at 11:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    http://www.epi.sk/odborny-clanok/Odm...nej-sluzbe.htm

    V zmysle § 14 ods. 9 zákona odbornou praxou je minimálny čas vyjadrený v rokoch, potrebný na vykonávanie činnosti štátnej služby uvedený v prílohe č. 1 zákona (Charakteristiky platových tried štátneho zamestnanca).

    Do času odbornej praxe štátneho zamestnanca sa započítava:

    čas vykonávania štátnej služby odo dňa nadobudnutia účinnosti tohto zákona okrem času materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky do troch rokov veku dieťaťa, starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté dieťa vyžadujúce mimoriadnu starostlivosť a starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté dieťa vyžadujúce osobitne náročnú mimoriadnu starostlivosť do siedmich rokov veku dieťaťa [§ 73 ods. 1 písm. i) v treťom bode zákona],
    odbornej praxe získanej aj pred vymenovaním do štátnej služby, ak predchádzajúca pracovná činnosť mala rovnaký alebo obdobný charakter ako činnosť vykonávaná na príslušnom štátnozamestnaneckom mieste.
    vlasta61 Mám to chápať tak, že ak bola zamestnankyňa na MD pred platnosťou zákona 400/2009, tak sa jej čas strávený na MD a RD nezarátava do služobnej praxe ? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.