Zavrieť

Porady

Využitie dažďovej vody

Ahojte, rád by som využíval dažďovú vodu na splachovanie WC. Plán je taký, že do domu by sa pritiahla okrem vodovodnej prípojky na pitnú vodu aj ďalšia rúrka z nádrže k toaletám. Čiže k toaletám by boli dva vývody na vodu, jedna zo studne, druha z nádrže na dažďovú vodu. Vie mi niekto poradiť, či existuje nejaká "rozdvojka" do nádržky na WC, resp. ako by sa to dalo potom napojiť na nádržku WC tak, aby som nemusel prepájať hadičky, keď nebudem mať dostatok dažďovej vody? Vďaka za rady, prípadne ak niekto z vás využíva dažďovú vodu v domácnosti (okrem polievania záhrady), budem rád ak by mi vedel poradiť aj v iných veciach. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Veľmi sa neteš. Aký je cenový rozdiel medzi vodou zo studne a tou dažďovou ? Neviem ako máš vyriešenú čistotu tej dažďovej vody a ako sa dostane do splachovača - ďalšie čerpadlo ? Ak len samospád tak sa Ti môže stať že napúšťací systém vodu ani nenapustí. Ak je pre Teba cenovo výhodnejšia cena vody zo studne ako obecná tak všade kde môžeš použiť vlastnú tak ju použi a obecnú nechať na pitie, varenie a pre zicher aj na osobnú hygienu. Komplikovať rozvody vody dávať tam relatívne drahý trojcesťák aby som ušetril v pár dňoch po daždi na jar a na jeseň sa asi neplatí. Zabúdaš asi na letné suchá a zimné mrazy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Na tie prívody vody, ktoré privedieš k WC zapoj podomietkový, alebo aj nadomietkový trojcestný prepínací ventil, niečo takéto:

    http://akvinaservis.cz/Vodoinstalace...tricestny.html

    z neho daj vývod do WC a potom ti stačí len tou páčkou prepínať prívod vody zo studne alebo z nádrže.
    michal130 Dobrý nápad, ďakujem!

    Využitie dažďovej vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.