Zavrieť

Porady

Kde zaplatiť odvody za dni medzi skončenim PP a začatim PN

Dobrý deň,
31.7.2016 mi skončila zmluva v práci a od 3.8.2016 mám PN.Chcel by som sa opýtať kam mám isť zaplatiť odvody za tie 2 dni kedy som už bol nezamestnaný a nebol ani na PN (tj, 1-2.8.2016) ?
veronikasad Prečo si sa pred začiatkom PN nešiel zaevidovať na úrad práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pojdes sa prihlasit do zdravotnej poistovne (svojej) na tie 2 dni ako dobrovolne poistena osoba.
    Na pobocke ti daju aj sek alebo cislo uctu s VS, aj ti vypocitaju, kolko mas zaplatit.
    Prihlasit sa treba do 8.8. (do 8. dni9 od zmeny), august platis do 8.9.
    A chod tam osobne len cez vychadzky (dodrziavanie liecebneho rezimu), inak niekoho posli, formular na prihlasenie/odhlasenie sa da stiahnut aj na stranke ZP.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si sa nebol evidovat na UPSVaR, tak sa prihlas do zdravotnej poistovne ako samoplatitel, do SP odnes PN ak mas narok na nemocenske a po priznani nemocenskeho dokladuj v ZP - za dni na PN je platitelom zdr. poistenia stat.
    Ale asi este dnes stihas evidenciu na UPSVaR. A potom by si nemusel platit tie dva dni ZP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R Na UPSVaR by chodil zbytočne - keďže už je DPN, nezaregistrujú ho . tie dva dni si doplatí ZP (aj neskôr môže)
    avalik do 7 kalendarnych dni ak sa prihlasi na UPSVaR, tak ho zaeviduju spatne k 1.8.2016, zaroven predlozi PN od 3.8.2016, nemusi si tym padom doplacat dva dni ZP. ... ale kedze dnes je piatok a uradne hodiny maju len do 12:00, tak to uz nestihne, ale niekomu inemu mozni odpoved pomoze.
    Katy a R nezaevidujú ho už teraz - ak už je DPN - mal tam ísť pred tým.
      zbaliť

    Kde zaplatiť odvody za dni medzi skončenim PP a začatim PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.