Zavrieť

Porady

Dva NTB na jeden internet.

Ahojte poradaci. Pri burke /nebola som doma, zabudli odpojit z elektriky/ nam odisiel adapter od Routra, kupila som novy, router funguje, vsetko sme nanovo nastavili, ale internet ide len na jednom NTB. Druhy nie a nie pripojit. Predtym to islo bez problemov. Prosim poradte, v com by mohol byt problem. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Router: pokiaľ to bude LAN (káblom) - sieťové karty v NB nastaviť na automatickú. Na routeri povoliť DHCP. Pokiaľ to bude WLAN (WiFi) - širokopásmové sieťové karty na NB tiež nastaviť na automatiku. DHCP taktiež povoliť. Sieť zabezpečiť WPA2-PSK (prihlasovacie meno + heslo). Nastaviť správny kanál (alebo skúšať, ktorý chytia oba NB).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai Je to cez wifi. Skusime, dakujem pekne.
    Laurinkai Neviem, ako postupovat pri nastaveni. Kde najdem sietovu kartu, prosim?
    misoft Najskúr sa presvedčiť, či je WiFi adaptér zapnutý.. Ak nie je - Ovládací panel - Centrum sieti. Vľavo je potom Zmeniť nastavenie adaptéra. Ukážu sa dostupné adaptéry - teda pre LAN (sieťovka pre káblové pripojenie) a Pripojenie bezdrôtovej siete - klik na to PTM - ak nie je zapnutá, je tam možnosť na zapnutie (niektoré NB to majú aj cez skratku fn+F2 - na klávese je potom toto - http://pc.poradna.net/file/view/13598-wifi-png alebo podobné) Potom by sa malo pripojiť, alebo naskočí voľba Pripojiť. Ak sa zadá meno a heslo a aj tak to nejde - je tam Vlastnosti. V karte Sieť nastaviť označiť Internet Protocol Version 4 a dole je Vlastnosti - Všeobecné - a nastaviť na Automaticky obe dostupné možnosti.

    Mimochodom - už som dávnejšie (nebudem hľadať) tu na Porade uviedol celý obrazový návod, ako sa to nastavuje.
    Laurinkai Toto vsetko je nastavene. Dokonca moj NTB chyti inu wifinu, na ktoru mam heslo. Ale moju nie. Druhy nas NTB, ktory mame chyti obe wifiny.Ja tomu nerozumiem.
    misoft Skontroluj na routeri kanály - je možné, že NB (nechytajúci) nechce chytať signál na kanáli od routeru, ktorý tam teraz má.
    A možno ti sieť nezobrazuje. Potom daj v Centre sieti Pripojiť k sieti a malo by vyhodiť všetky dostupné siete v okolí. Prípadne pripojiť s donútením - zadaním SSID (priamo) a potom heslo.
      zbaliť

    Dva NTB na jeden internet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.