Zavrieť

Porady

Je pri hlaseni trvaleho pobytu suhlas vsetkych vlastnikov, ci staci len vacsinoveho?

Moze ma moj manzel, ako vacsinovy vlastnik domu, prihlasit na trvaly pobyt bez suhlasu ostatnych spoluvlastnikov alebo ich musim o dany suhlas poziadat? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://portal.minv.sk/wps/wcm/conne...yt-prihlasenie

    Písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na trvalý pobyt:

    písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na trvalý pobyt s osvedčeným podpisom vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov nehnuteľnosti, do ktorej pobyt hlási.

    Potvrdenie o súhlase nemusí byť predložené:

    ak ide o prihlásenie vlastníka alebo spoluvlastníka,
    ak ide o prihlásenie občana, ktorý má zriadené vecné bremeno doživotného užívania nehnuteľnosti,
    ak ide o prihlásenie manžela alebo nezaopatreného dieťaťa vlastníka alebo
    ak vlastník alebo všetci spoluvlastníci potvrdia svojím podpisom na prihlasovacom lístku na trvalý pobyt súhlas s prihlásením občana na trvalý pobyt pred zamestnancom ohlasovne.
    ak je vlastník alebo spoluvlastník nehnuteľnosti právnická osoba, predkladá aj výpis z obchodného registra vo forme verejnej listiny.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Mudrejsi z toho nie som - citujem:
    "Potvrdenie o súhlase nemusí byť predložené: .. ak vlastník alebo všetci spoluvlastníci potvrdia svojím podpisom..." (vid 4. odrazka).

    Inak ked sme kupili smanzelkou byt do BSM a syn student VS sa tam chcel prihlasit, nestacilo ze na urad isla manzelka, musel som aj ja - reagujem na tretiu odrazku.
    ivka70 Keby bol jediny vlastnik a prihlasoval by manzelku - netreba. Ale ak je vlastnikov viac, treba od ostatnych, od manzela nie.
    Najjednoduchsie je sa spytat priamo na obecnom urade, kde to budete prihlasovat.
    marrienka Zakon som si samozrejme presla. Pytam sa to tu preto, ze z tohto to jednoznacne nie je.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Podpisat musia vsetci vlastnici na prislusnom tlacive na miestnom urade. Treba dolozit aj aktualny list vlastnictva

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    aj tu podobné (odhlásenie) .. http://www.porada.sk/287269-zrusenie...ml#post2876030
    fakt neviem, že načo dávajú do zákona "alebo" ... mala by tam byť jasná definícia (podľa mňa)
    Naposledy upravil Katy a R : 09.08.16 at 16:48

    Je pri hlaseni trvaleho pobytu suhlas vsetkych vlastnikov, ci staci len vacsinoveho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.