Zavrieť

Porady

Obedy

Dobrý deň, firma objednáva obedy na faktúru , ale kedže sú veľké porcie tak zamestnanec má jeden obed aj na dva dni takže keď príde faktúra na 20 obedov tak reálne to on mal aj na mesiac a pol, tak teraz neviem či to mám účtovať na počet pracovných dní koľko odpracoval alebo iba na počet nakúpených obedov . Príklad jeden obed stojí 11,54 eur je ich 20 ks čiže na účet 527 účtujem 55% zo 4,20( 2,31 ) x 20ks = 46,20 eur , ale keby som to dala na počet odpracovaných dní napríklad 33 dní ( toľko jedol tých 20 obedov ) x 2,31 tak je to 76,23 eur na účet 527 . Ako zamestnanec za obedy nedopláca nič .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel je povinny zabezpecit stravu za kazdu zmenu, kde zamestnanec odpracoval viac ako 4 hodiny.
    To, ze su pocie velke, ze ich niekto je 2 dni, nema vplyv na povinnost zabezpecit stravu.
    Ak zamestnavatel nechce tolko platit, nech si dohodne inu cenu a inu velkost porcii, nemoze ale nimoho nutit jest jedno privezene jedlo 2 dni.
    Takze podla toho aj uctujes.
    Dovezenim len 20 jedal za 33 odpracovanych zmien nie je dodrzana podmienka zabezpecenia stravy podla ZP a uctovat to na 33 porcii nemozes.
    kaatka ďakujem za reakciu, uvedený zamestnanec je zároveň aj spoločníkom teda majiteľom a tento systém stravovania si vybral on sám aj teda cenu daného jedla tiež , účtujem to zatiaľ na tých 20 dovezených jedál nie ja pracovné dni, a informovala som ho o tom že si môže dať do nákladov iba 2,31 na jeden obed čiže dosť nákladov bude mať ako nedaňové, viac urobiť nemôžem.
    ivka70 Tak, je to jeho rozhodnutie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.