Zavrieť

Porady

Babka mne a manželovi darovala pozemok. Može sa manžel vzdať svojho podielu v moj prospech?

Manžel dostal polovicu pozemku tak, ako ja - darovacou zmluvou od mojej babky. Pozemok by sme chceli prepísať len na moje meno. Potrebovala by som poradiť, či je potrebný nový geometrický plán a nanovo riešiť darovanie alebo sa to dá nejak zjednodušiť a najma urýchliť. Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Geometrický pán ani nie.
    2. Darovacia zmluva áno.
    3. Urýchliť sa dá po zaplatení patričného poplatku.

    "Správa katastra rozhodne o návrhu na vklad do 30 dní odo dňa doručenia návrhu (poplatok za návrh je 66 € vo forme kolkov, ak je návrh podaný elektronicky poplatok je 33 € vo forme kolkov). Na základe žiadosti o urýchlené konanie o návrhu na vklad a zaplatení správneho poplatku (poplatok za urýchlený návrh je 265,50€ vo forme kolkov, ak bol návrh na vklad podaný elektronicky je spoplatnený sumou 130 €) môže správa katastra rozhodnúť do 15 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad. Ak v tejto lehote nerozhodne, rozhodne v lehote do 30 dní a vráti uhradený správny poplatok za urýchlené konanie. Správa katastra môže o návrhu na vklad rozhodnúť aj jeho prerušením či zastavením."
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka-Smejo a ako to funguje elektronicky? Posielajú sa scany dokladov a kolok sa uhrádza kartou?
    ivka70 Na to treba mat elektronicky podpis a pristup ... to by vam mohol urobit nejaky pravnik, ktory ho ma vybaveny ....
    Lenka-Smejo jasné, rozumiem. ďakujem
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pri darovaní manželom ide o podielové spoluvlastníctvo, teda manžel môže svoj podiel manželke darovať.

    Babka mne a manželovi darovala pozemok. Može sa manžel vzdať svojho podielu v moj prospech?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.