Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dočasne majú asi problém.... Kontrola na ich server - Destination net unreachable...
    Škoda.... veľmo dobrá stránka - len dúfam, že štát ich nezatrhol, pretože cez kataster portál niečo zistiť a vyhľadať - hotové utrpenie - a často to ani nenájde.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    harmonika veď práve, že to bolo super rýchle vyhľadávanie... a kataster portal keď chcem mapu dať...ako mám Windows 10 tak mi vôbec nefunguje...
    buchač Kataster portal vraví :

    Pre zobrazenie mapy je potrebné používať prehliadač Internet Explorer min. ver 6.0 alebo
    Google Chrome s doplnkom IE Tab (emulator). Ten je dostupný na adrese https://chrome.google.com/webstore/d...bkbammjbdenadd. Pri inštalácii sa riaďte pokynmi tvorcu uvedeného doplnku pre Google Chrome. Po úspešnom nainštalovaní a spustení doplnku IE Tab je potrebné zadať stránku Katastrálneho portálu v doplnku, prostredníctvom ktorého bude zobrazovaná grafická časť portálu
    V oboch prípadoch je potrebné mať nainštalovaný ActiveX komponent Autodesk MapGuide. V prípade, že inštalácia neprebehne automaticky, kliknite na tento odkaz a nainštalujte ho ručne.
    https://mapa.katasterportal.sk/kapor...506484&lang=sk
    misoft Práve ten ActiveX je problém - ďalšie svinstvo do PC. Štátna správa si "diktuje", čiím sa občan má k informáciám dostať. Vôbec neuvažujú o open source možnostiach.
    harmonika búchač: mám to nainštalované, no napriek tomu to nefunguje.
    misoft Ja som tiež kedysi vyhľadával (musel som cez IE s ActiveX) - ale nájsť konkrétnu parcelu v E sa mi nepodarilo. Nemajú totiž žiadne vrstvy - sú to len vektorové mapy. No na Mapke s vyhľadávaním cez LV, alebo číslo parcely - okamžite našlo a ešte k tomu vrstvy a orientačný výpis k tomu.
    Jednoducho - kdepak udělali soudruzi na Katastri chybu? Žeby M$ opäť úradoval prostredníctvom štátnych orgánov?

    Je paradox, že naši politici lipnú na M$ aplokáciaách a neprechádzaju na open source. Mnoho štátov už totiž opúšťa M$ a prechádza na ne (už niekde v štátnej správe - Estónsko, Taliansko...- prešli na Libre Officea pod. - zadarmiko, bez platenia debilných licencií každý rok)
    misoft Kontrola portálu MAPKA - už funguje - teda problém bol na ich strane.
      zbaliť

    Funguje Vám portál www.mapka.gku.sk ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.