Zavrieť

Porady

Spatne vyplatenie danoveho bonusu.

Dobry den.Nas syn ma osem rokov a este sme za nho nebrali danovy bonus.Chcela by som ho poberat ja matka,som zamestnana 5 rokov u sukromneho zamestnavatela.Zamestnavatel mi povedal ze za tento rok mi bude od januara vyplateny bonus,ale za ostatne roky si mam vybavit sama.Kolko rokov spätne sa da vratit danovy bonus?Kde mam ist a co k tomu potrebujem?Prosim o vasu odpoved.dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 16.08.16 at 12:12 Dôvod: oprava nazvu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Podla mna podanim dodatocneho danoveho priznania, ak v tych rokoch vznikal narok na danovy bonus.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel ti moze zacat vyplacat DB az od aktualneho mesiaca a o doplatenie za predchadzajuce mesiace musis poziadat v rocnom zuctovani dane alebo v danovom priznani.

    Ak chces poziadat o vyplatenie DB za predchadzajuce roky, treba za kazdy rok podat dodatocne danove priznanie, kde prilohou budu tvoje prijmy (ci zu RZD od zamestnavatela alebo danove priznanie - co si podavala) a vypises tlacivo DDP. Tie najdes za kazdy rok v archive na stranke financnej spravy.

    Na narok v jednotlivych rokoch samozrejme bolo treba splnit podmienky prijmu
    https://podpora.financnasprava.sk/28...v%C3%BD-bonus-
    Tlaciva: (treba si dat zobrazit aj starsie verzie)
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...-vzorov-tlaciv
    Naposledy upravil ivka70 : 16.08.16 at 12:17

    Spatne vyplatenie danoveho bonusu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.