Zavrieť

Porady

vratnik informátor a PZ

Vie mi prosim niekto poradit ohladom pracovnje zmluvy pre funkciu vratnik - informator?
Pracovnik bude pracovat:denna, nocna, 2 dni volno ... /smena je 12 hod./
Aky cas teda dat do pracovnej zmluvy. /Aby mu nevznikal narok na plateny nadcas, lebo by mal zmluvne 12 hod. pracovny cas/. A ake su tam vlasne priplatky? Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    Zuzanečka
    Vie mi prosim niekto poradit ohladom pracovnje zmluvy pre funkciu vratnik - informator?
    Pracovnik bude pracovat:denna, nocna, 2 dni volno ... /smena je 12 hod./
    Aky cas teda dat do pracovnej zmluvy. /Aby mu nevznikal narok na plateny nadcas, lebo by mal zmluvne 12 hod. pracovny cas/. A ake su tam vlasne priplatky? Velmi pekne dakujem.
    ahoj zuzanečka
    v zmluve sa uvádza počet hodín odpracovaných za týždeň,ako vrátnik-informátor bude pracovať v nepretržitej prevádzke a preto jeho týždenný pracovný fond je 37 1/2 hodiny / § 85 ZP /
    má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas,jeden týždeň odrobí menej hodín, druhý viac / do pozornosti § 87 ZP/
    príplatky -mzdové zvýhodnenie -za sviatok / § 122 ZP /
    -za nočnú prácu § 123 ZP/
    pracovná doba 12 hodín ale počíta sa mu len 11,5 hodiny
    nakoľko prestávka v práci sa do odpracovanej doby nezapočítava /91 ZP/
    s pozdravom karol

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    karol.za
    ahoj zuzanečka
    v zmluve sa uvádza počet hodín odpracovaných za týždeň,ako vrátnik-informátor bude pracovať v nepretržitej prevádzke a preto jeho týždenný pracovný fond je 37 1/2 hodiny / § 85 ZP /
    má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas,jeden týždeň odrobí menej hodín, druhý viac / do pozornosti § 87 ZP/
    príplatky -mzdové zvýhodnenie -za sviatok / § 122 ZP /
    -za nočnú prácu § 123 ZP/
    pracovná doba 12 hodín ale počíta sa mu len 11,5 hodiny
    nakoľko prestávka v práci sa do odpracovanej doby nezapočítava /91 ZP/
    s pozdravom karol

    Mám ale otázku.
    Ak sa takýmto pracovníkom počíta len 11,5 hod. pracovnéh výkonu a je takýto pracovník v službe sám, kedy potom si bude čerpať voľno na občerstvenie v trvaní 30 minút, To mi logicky vychádza, že zatvorí budovu a pôjde na obed? Ale ak tam má byť, tak vlastne nemôže si vybrať to voľno na občerstvenie- obed a pracuje potom 12 hodín.
    Alebo druhá varianta je, že ho príde niekto na tých 30 minút vystiedať (to by som chcel vidieť).

    Prestávka na občerstvenie - obed sa nemôže čerpať na začiatku/konci pracovnej smeny. ( Zákonník práce)

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    pavel9
    Mám ale otázku.
    Ak sa takýmto pracovníkom počíta len 11,5 hod. pracovnéh výkonu a je takýto pracovník v službe sám, kedy potom si bude čerpať voľno na občerstvenie v trvaní 30 minút, To mi logicky vychádza, že zatvorí budovu a pôjde na obed? Ale ak tam má byť, tak vlastne nemôže si vybrať to voľno na občerstvenie- obed a pracuje potom 12 hodín.
    Alebo druhá varianta je, že ho príde niekto na tých 30 minút vystiedať (to by som chcel vidieť).

    Prestávka na občerstvenie - obed sa nemôže čerpať na začiatku/konci pracovnej smeny. ( Zákonník práce)
    ahoj pavel9
    býva dobrým zvykom,že zamestnaci na funkcii vrátnik-informátor sú odmeňovaný mesačnou mzdou
    pavel9 tvoja logika je absolútne správna,ale skutočnosť je úplne iná.
    logika-zavrie budovu a ide na obed 30 minút,tzn.mal prestávku a nakoľko táto sa nezarátava do odpracovanej
    pracovnej doby v jeho dochádzkovom liste by mal od príchodu po odchod čas 12,5 hodiny za predpokladu že do dochádzkového listu nepíše odchod a príchod z prestávky.
    skutočnosť- v dochádzkovom liste má napísaných 12 hodín,akože má aj prestávku, ak má možnosť teplého obeda, tak hádam by sa našiel aj čas,aby si tento obed mohol doniesť na pracovisko / vlastná skusenosť/,
    alebo čas,aby si mohol ísť niečo kúpiť.Ak takáto možnosť nieje tak ,,holt,, svačinu si doniesť so sebou a zjesť ju na pracovisku.
    Ak robí aj na nočnej smene a je v budove sám tak má času na jedlo až až / vlastná skúsenosť /
    s pozdravom karol

    vratnik informátor a PZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.